Fialové maky

Minulý rok sme fotili biele a červené, teraz sa usmialo šťastie na nás s fialovými, keď sme ich zbadali od cesty, sme si mysleli, že sú to bodliaky a vôbec sme nečakali, že to z toho budú krásne maky. Tento rok, ak stihneme mám v pláne ešte červené, na biele sme už boli, ale čakám kým ešte trošku viac nerozkvitnú. Milujem takéto fotenia, lebo vôbec nejde o nás, ale našu nádhernú prírodu. Milujem slovenské lúky, polia, určite by som chcela ešte stihnúť pár záberov zo slnečníc, žita, tam naozaj stačí tak málo, zároveň je vidiť tak veľa. Keď spätne pozerám fotky, ani nimi nie som tak očarená, ako som bola keď sme prišli na pole a uvidela toľko krásy po kope. Na fotkách nevidno, ale na druhej strane boli biele maky aj červené a spomedzi ne bol akoby močiar, kde kvákali žaby, len nebol k nemu prístup. Ten pokoj zbožňujem, nikde nikto, len my. <3

Read More

Tata a syn po druhýkrát

Čo by ste povedali na to, ak by sa na blogu objavili sem tam príspevky mojich dvoch miláčikov? :) Naposledy to malo celkom úspech, som si istá, že sú aj muži ktorí sa radia parádia a hrdo vykračujú so svojimi deťmi v podobných alebo aj rovnakých oufitoch. :) Ak ide o kombináciu otec a syn, je to oveľa jednoduchšie ako mama a syn, outfit môže byť úplne obyčajný, zároveň je radosť na nich pozerať. Veď usúďte samy podľa fotiek. Nie sú zlatí? :P

Read More

Jahoďáci

Jahodová sezóna v plnom prúde, tak ako už isto viete pre jahodového kráľa by bol hriech nezúčastniť sa zberu. Celkom som mala obavy, ako to zvládne, ale na naše prekvapenie celú cestu vykrikoval jahuuu, strážil si svoju prepravku a netrpezlivo kráčal po poli, kým nám určili rajón. Zo začiatku sa snažil oberať, ale keď zistil, že medzi jahodami sú aj hnilé, hneď bolo po zábave, neostávalo mu nič iné ako asistovať mame. Bol to veľmi príjemne strávený čas, stretli sme zajka, odpozorovali všetky lietadlá, traktory a na záver to už nevedel vydržať, tak na tajnáša si ukoristil jednu jahodu, aby ju ochutnal. Huncút malý sa k činu priznal, odvtedy sme nič iné nepočúvali ako, mama, papať, jahuuu, mňam, dobré. :D Veľkou zábavou bola samozrejme kára, ktorú sme si všimli až pri odchode, čo bola škoda, ale možno sa ešte niekedy vrátime, keď zistím, čo s toľkými jahodami urobiť, keďže ja nezaváram a nerobím už ani sirupy. Uprednostňujem čistú vodu, alebo rovno čerstvé, keď tak mrazené ovocie.

Read More

Tata a syn

Tieto fotografie vznikli opäť úplne neplánovane, kedy sme sa vybrali na výlet do Trnavy, kde neplánovane vznikli aj moje fotky z novej kategórie mama fashion. Pôvodný plán bol, že ideme pozrieť jednu akciu, ktorá sa konala na Trnavskej tržnici, kde mal byť program pre detičky. Skoro sme sa tam ani nedostali, lebo sme zabudli preložiť autosedačku z babkinho auta, ešteže máme priateľov, ktorí nám požičali ich a my sme mohli vyštartovať. Alex nám zmenil plány, podarilo sa mu zaspať v aute, tak sme za pochodu zmenili program. On ako milovník kávy, myslím tým úplne kaviarenské dieťa, ktoré na každom rodinnom výjazde musí navštíviť minimálne jednu kaviareň. Čo vám poviem, celý tato, o ktorom bude aj tento príspevok. Prvé čo teda vstal, musela byť káva, naša obľúbená kaviareň je momentálne v prerábke, tak sme narýchlo navštívili jednu cukráreň a pobrali sa do malého parku v centre mesta, kde som sa rozhodla vziať do rúk fotoaparát.

Read More

Black&brown

Prvé fotenie po príchode z nemocnice a Alexova premiéra so slnečnými okuliarmi. Dlho si ich síce nenechal, ale za pokus to určite stálo, lebo bol v nich veľký feši. Málokedy sa nám stane, že by sme nafotili viac príspevkov a zverejnili ich až odstupom času. Ja som vždy tak netrpezlivá, že ak niečo nafotíme mám potrebu to hneď v ten deň aj uverejniť. :P Patrím asi k menej trpezlivým ľuďom, ale nemôžem si pomocť, teraz mi príde zrazu čudné, že sa idem s vami podeliť o príspevok zo soboty, kedy sme sa vybrali na krátku prechádzku a nafotili zopár spoločných fotografií. Verím, že sa nám čoskoro podarí dostať do formy a budeme vás tešiť novými príspevkami. Tatino má pred sebou štátnice, takže od pondelka zahájil tvrdý režim a venuje sa škole. V piatok nás čaká finále v Blogerovi roka, ktoré bude určite zaujímavé a budeme vás informovať ako to celé prebiehalo. Rozhodli sme sa, že si urobíme pekný víkend v Bratislave a prespíme tam 2 noci v hoteli. Chystáme sa ísť pozrieť deň hasičov, kedy bude malý určite vo vytržení veľmi sa nato teším a dúfam, že bude pekné počasie, ako za posledné dni. :)

Read More

Deň matiek

MAMA je len jedna a preto ju nadovšetko milujem, ďakujem mami, že si bola, si a budeš! Byť mamou je dar, ktorý nosíme v srdci po celý náš život. Mamu nenahradí nikto, byť mamou znamená najviac, je to najkrajší titul, aký môžeme získať, ktorým sa hrdo pýšime deň, čo deň. Nič krajšie si žena nezaslúži, ani nedostane, úprimná, čistá, hlavne nekonečná láska nás robí silnými a šťastnými. Nie vždy je to ľahké, zmenili sme životy, aby sme dali život niekomu inému, odovzdali zo seba len to najlepšie pre svoje deti, naučili ich čo je dobré a čo je zlé, dopriali im všetko, čo samy sebe nie. Ja by som dopriala každej žene, túžiacej po dieťati, aby sa jej sny naplnili a zažila aspoň jedenkrát v živote, čo znamená byť mama, aký je to to vzácny dar, lebo byť mamou je jednoducho úžasné a neopísateľné! <3

 

Read More

Dve líšky

Väčšinou som utorky vyčerpaná, chodíme plávať do Trnavy a v poslednej dobe má Alex odpor k potápaniu a zapájaniu sa do plaveckého rozvrhu. Stále čakám kedy to skončí, kurzy ubiehajú a on si ide len to svoje. Unavuje ma to asi viac ako jeho, že v tej vode musím dozerať, naháňať ho hore dole okolo bazéna až to nakoniec vzdám a skončíme skôr ako ostatné deti. Vrátim sa vždy po obede, tak rýchlo chystám obed a čakám na chvíľku pre seba, ktorá neprichádza, lebo mladý poobedné spánky nepotrebuje. :P Nevadí, dáme kávu a fičíme ďalej. Dnes som absolútne nemala chuť ani plán ísť fotiť. Neviem akým spôsobom, ale Alex sa naučil slovíčko fotiť a nejak sa mu zapáčili naše výlety a od včera hovorí fotiť von. :) Zlatý je ako hrom, keď to dnes zopakoval, nedalo sa mi inak, ako rýchlo niečo vyhádzať zo skrine a vybrať sa na prechádzku prírodou a načerpať silu. Oplatilo sa, bolo výborne, ja milujem miesta, kde za celý čas nikoho nestretnete a užívate si ten neskutočný kľud, spev vtáčikov, šum vetra, to je presne čo mám rada a čo potrebujem, aby som dobila baterky.

Read More

Mickey v repke

Počasie sa nám zmenilo na nepoznanie, pred nami je pár upršaných dní, ktoré dúfam zmiznú čím skôr. Ako som písala v predošlom článku tento rok nám toho viac nevychádza ako vychádza, tak sme urobili pár záberov v repke, aby sa nam nestalo, že kým doprší bude aj po nej. :) Moc fotiek sme nestihli, mamu zmohla migréna, vedela som, že Alex sa zabávať v roli sám určite nebude, tak som sa musela pridať a vytvoriť opäť Mickey tím. :) Vybrať vhodný outfit práve do repky nie je moc jednoduché, lebo po chvíľke ste úplne celý špinavý. Vedela by som si predstaviť aj krajšie fotky s lepším outfitom, uvidíme ako nám počasie a priroda dovolí, možno niečo ešte vymyslíme.  

Read More

O rok staršia

Deň ako každý iný, ale predsa niečím výnimočný, deň, kedy som zase o rok staršia. Nejak nevnímam vek a mám pocit, že som sa zastavila niekde na 20tke :D Kiež by to bola pravda mať ten krásny vek, zároveň žiť život, aký mám teraz. Možno by som niečo zmenila a možno nie, ale najvačším životným šťastím a výhrou je moja rodina, vďaka nej ma baví starnúť a nerobí mi to vrásky na tvári.

Read More

Dve deti na bicykli

Vždy rozmýšľam, akú hračku alebo jedlo nabaliť Alexovi na prechádzku, väčšinou s tým mám dosť veľký problém, tentokrát mi to "uľahčil". Pri odchode z domu si vybral bicykel, ktorý nie a nie pustiť z rúk. Nebola som moc nadšená, lebo sa na dvore moc voziť nechce a zrovna, keď nemá vhodné oblečenie si ho vyberie. No nevadí, veď čo by rodičia neurobili pre svoje dieťa, raz za sto rokov mu dám nohavice miesto teplákov on mi takto zmení plány. Neviem prečo mám v sebe vždy pocit, že k odrážadlu patria tepláky pre jeho komfort, pri častom nasadaní a vysadaní by mu bolo určite lepšie, hoci tieto nohavice sú veľmi mäkkučké a elastické. Predpokladala som hneď, že nakoniec sa stanem nosičom alebo jazdcom toho malého dvojkolesového zariadenia. Užili sme si kopec srandy a prestriedali sa pri jazde. Neskôr už boli dôležitejšie iné veci a ja som sa stala nosičom jeho dopraveného prostriedka.

Read More

Tešíme sa na jar!

Ďalší krásny slnečný deň za nami, ktorý sme strávili takmer celý vonku. Milujem slnečné rána, dnes som si dokonca vyslúžila "kávičku" priamo do postele. Po našom rannom hrkútaní sme absolvovali hudobnú, prišla k nám kamarátka Katka s maminkou, tak sa vyhrali vonku a stihol navštíviť aj prarodičov. Po obede dostal chuť na kúpeľ, keď objavil skúmavky a lákalo ho prelievať vodu. Už sme len počkali, kým tatino príde zo školy, vybrali sme sa na krátku prechádzku a urobili pár záberov. Po návrate sme sa nahodili znova do teplákov upiekli si koláčik, utekali zase na dvor a deň je za nami. Bolo nám tak dobre, až sme zabudli na hodinu angličtiny. Verím, že dní ako bol tento bude už len pribúdať a my ich prežijeme s úsmevom na tvári. 

Read More

Mickey style

Dnes nám vykúkalo krásne slniečko, ale musím povedať, že je ešte dobre zubaté, hoci boli teploty okolo 10 stupňov v tieni bola zima. Dlhšiu dobu nám počasie vôbec neprialo, tak príspevkov bolo menej, až som akosi vyšla z cviku a netušila, čo malému oblečiem. Doobeda bol celý čas na dvore vyválaný v blate a poobedie sme chceli vymyslieť niečo, čomu sa poteší ešte viac. Smer vlaková stanica bol jasný, lebo od obeda behal s knižkou v ruke, že chce šiši.

Read More

Spomienka na zimu v Tatrách

Jeden z našich spoločných outfitov počas zimnej dovolenky v Tatrách. Nebolo ich veľa, lebo nám počasie tentokrát neprialo a ako som spomínala viac času sme trávili vnútri ako vonku.  Dlho som uvažovala, či tento príspevok vôbec zverejním, lebo najskôr som s fotkami nebola moc spokojná, lebo naozaj každá jedna prechádzka veterným počasím bola pre mňa utrpením. Alex by sa najradšej nosil na rukách alebo schovával sa mi pod kabát a ja som ho samozrejme nevládala nosiť, keď ho nosil tatinko tak zase nemal kto fotiť hehe. A takto to bolo každý deň počas tých pár dní čo sme si mohli užívať horského vzduchu a krásnej prírody.

Read More

Jar vo februári

Síce ešte stále trošku studená, ale na slniečku veľmi hrejivá stále zima, zladení v mojich obľúbených tónoch. Dnes sme sa vonku dlho neohriali, ak to bolo 15min, tak aj to je veľa. Máme len pár záberov, kým sa Alex nerozhodol ísť cikať a samozrejme prišlo k nehode, tak sme sa museli vrátiť. Neviem, či sa nám to niekedy vôbec stalo, ale tak stáva sa a nie vždy je všetko, tak ako by sme chceli. :) Potom sme už strávili čas len na ulici a u pradedka, kde sme urobili zopár záberov, ktoré uvidíte v ďalšom príspevku. :)

Read More

Posledný deň v Tatrách

Posledný deň nášho výletu v Tatrách nám trošku napadlo snehu. Chcela som dať poslednú rozlúčku s jazerom a nadýchať sa tatranského vzduchu. Samozrejme pri našom šťastí na počasie začalo aj snežiť, svietiť slniečko a prestal fúkať silný vietor. To všetko som očakávala počas pobytu a nebolo nám dopriate. :( ÁNO, bola som nahnevaná, sklamaná a nešťastná. Alex bol viac upišťaný ako spokojný, nechcel byť vonku kvôli silnému vetru, keď sa teploty vyšplhali do plusových hodnôt zo snehu bola čistá kaša, ktorá sa zmenila neskôr na ľad, čoho sa samozrejme tiež bál.

Read More