Quiet book

Takzvaná tichá kniha, po ktorej som tužila takmer od Alexovho narodenia. Alex má veľmi rád knihy, ale nie je nad to, ak kniha dokáže spĺňať oveľa viac fukncí. Quiet book deti nie len zabaví, ale pomáha im zdokonalovať svoje schopnosti hravou formou, trénujú si motoriku a môžu dotvárať dokonca aj príbehy na jednotlivé strany, čím zapoja ich predstavivosť. 

Read More

Coffee shop

Určite vám neuniklo, že Alex zdedil po tatovi lásku ku káve, neviem či slovo zdedil je ten spavny výraz, ale počas jeho krátkeho života si k nej vybudoval vzťah a možno tak povediac aj lásku. Áno, má len cez 3 roky, ale táto vášeň u neho pretrváva už dlhšie, pre niekoho smiesne, ale takto začínal aj s kuchyňou, keď na kurzy plávania nenosil hračky ako iné deti, ale kuchynské pomôcky a to cca od jeho pól roka. K prvým narodkám dostal svoju kuchynku, ktorá nám takmer denne slúži dodnes a to bolo toľkooo ohlasov, že chlapcovi kuchynku. 😄 Dokonca v rodine neverili, až kým sme neprišli na návštevu a on nechcel hračky, ale varechu a hrnce aby mohol miešať. 😊

Read More

Šibi ryby

Už je tomu pár dní, kedy mnohé domácnosti zaplavila voda, "vôňa" rôznych parfumov, výkriky šťastia radosti, možno aj jemnej bolesti a zástupy šibačov. Památám si na časy svojho detsva, ako som neznášala to ráno, kedy som nevedela kto kedy príde a čo spraví. :D Je to už dávno za nami, ale spomienky ostávajú, ako aj tie na našich dedkov, kedy by som dala čokolvek zato, aby ma mohli znovu prísť vyšlahať korbáčom, lebo teda oni si vždy dali natom záležať. 

Read More

Prvý karneval

To, že Alexko je náš rodinný lekár vie asi každý člen rodiny a možno aj vy, preto prvé čo mi napadlo, keď som zbadala na nástenke v škôlke, že sa bude konať karneval som vedela, že o masku máme postarané. Plán s maskou bol síce jasný, ale samotná realizácia prišla až večer pred začiatkom "detskej párty". To by som nebola ja keby si to nenechám na poslednú chvíľku, potom zistím, čo všetko mi vlastne chýba a skúšam improvizovať. Netrvalo to dlho a maska bola pripravená a do rána si počkala na svojho majiteľa, stačilo mi všetko čo dom dal, ušetrila peniažky za kúpu kostýmu a využila svoju kreatívnu stránku. :P

Read More

Život s laryngitídou

Dlho som nič nenapísala a zrazu tu píšem niečo čo by som najradšej nikdy písať nechcela, prečo to píšem vlastne ani neviem, možno mám potrebu sa s vami podeliť o moje pocity a možno vám chcem zase priblížiť vzácnosť zdravia, ako sa vám z minúty na minútu dokáže zdravé dieťa zmeniť na bezradné a že pri deťoch sme stále ako skauti, ktorí sú vždy pripravení. 

Read More

Rodinné čaro

Krásny deň za nami, verím že kopec takých ako dnes pred nami. Ani neviem kedy naposledy sme mali taký ozajstný rodinný deň. Cez predĺžený víkend sme boli pozrieť rodiny, tak mne sa zase nakopili domáce práce, ale napriek tomu som si nenechala ubehnúť, taký krásny slnečný deň ešte k tomu aj so snehom. Moc ho tu nemáme, ale konečne napadlo aspoň niečo, tak sme sa vybrali do okolitej prírody. 

Read More

Vianočná besiedka

Tento článok možno nebude takým, aký by ste očakávali pri prvej škôlkárskej besiedke, ale pre nás je určite pamätným a nezabudnuteľným. Možno to bude aj tým, že som od rána bola plná emócií, radosti a očakávania čo všetko nás bude večer čakať. Keďže som mama, ktorá sa teší z maličkostí a rada pridá ruku k dielu, tak som ráno vypekala moje premiérové muffiny a pečiatkové cookies, vychystala Alexovi oblečenie a odrátavala hodiny k 16:00. Na tak dôležitú udalosť som si konečne aj nechty nalakovala, upravila vlasy, nahodila šaty, pripravila servítky na nával sĺz a odcupitala na čarovné predstavenie. 

Read More

Mr. Doctor

Blížil sa deň Alexových narodením, ako každý rok uvažujem popredu čo také by som mu vybrala, aby som urobila nielen chvíľkovú radosť. Čim je starśí tým je viac možností a ja si robím prieskum trhu, kde by sa mi čo páčilo. Tento rok som to mala jednoduchšie, lebo som vedela po čom mi srdce piśtí. Ešte dávnejšie som natrafila na nejakej zahraničnej stránke na exkluzívny lekársky kufrík, keďže sme mali doma dva plastové, ktoré boli využívané denne, vedela som, že toto bude správna voľba. 

Read More

Malý škôlkar

Áno, už aj my máme doma malého škôlkara, ani sa mi veriť nechce, že tri roky ubehli ako voda a nadišiel ten čas. Čas, kedy sa mi mení všetko pred očami, čas, kedy zrazu rána nie sú ránami, dni dňami a hodiny hodinami. Tak, ako to išlo doteraz všetko rýchlo, teraz to ide ešte rýchlejšie a to má odchodneých do škôlky len pár dní. Sú to okamihy na ktoré sa nezabúda, ktoré sú možno tažké, ale zároveň je pred nami ďalšia životná etapa, ktorá nám určite prinesie veľa zaujímavých okamihov, skúseností, radostí ale aj starostí. 

Read More

Little chef

Stáva sa vám niekedy, že máte pripravenú hračku pre svoje deti a tak ju schováte, že naňu úplne zabudnete. Priznávam, Alex dostáva pomerne často hračky, lebo som sama závislá na nakupovaní a hlavne ak sa jedná o drevné, interaktívne, náučné chcela by som asi všetko. Tak sa mi niekedy jednoducho stane, že mám toho zrazu viac akoby som chcela a odkladám, odkladám a samozrejme aj zabúdam. Tak to mu bolo aj teraz pri drevenom grile. Nevadí, prišiel asi v ten najsprávnejší čas, kedy som rozmýšľala čo by som také vymyslela pre náśho drobca, aby sa zabavil. Mám pocit, že dlho som nić kreatívne nerobila, tak aspoň trochu som sa potrebovala realizovať.

Read More

Maľovanie

Toto leto je akési čudné, neviem či len ja mám pocit, že teplých dní je málo. Napriek tomu, že ja teplo moc nemusím, trochu mi chýba. :P Opäť nastal jeden z dní, kedy som už v podvečer nevedela ako zabaviť Alexa. Stačilo spomenúť maľovanie a už bol úsmev od ucha k uchu, poctivo vynášal na dvor veci a štetce ani len z ruky nepustil. Trochu fúkalo, nebolo veľmi horúco, tak nič lepšie sme vymyslieť ani nemohli. :) Vždy ocením takéto aktivity, ak ich môžeme robiť vonku, predsa všade voda, farby, špinavé pršteky a je nemusím sledovať či náhodou niečo nezapacká. Maľovali sme kamene, listy, robili sme otlačky prstov, všetko čo ma za pochodu napadlo. 

Read More

Nočná mora menom Laryngitída

Váhala som, či sa vôbec vracať k tejto téme, vynárať v sebe tie negatívne zážitky a podeliť sa s vami aj o tú tmavšiu stránku detského života. Niekedy je lepšie rýchlo zabudnúť a radšej nespomínať na ťažké chvíľky, ale musím to brať tak, že všetko zlé je na niečo dobré, možno práve aj naša skúsenosť vám poradí a pomôže, ak by ste prišli do styku s týmto ochorením. Veľa ľudí nevie, čo to vlastne laryngitída je, čo všetko obnáša, ako sa pri nej správať, ako vedieť, že to vôbec je ona, preto prikladám preto krátke video. Budete počuť, ako sa to u nás začalo, aby ste mali predstavu, ako určiť, že ide o laryngitídu a nie obyčajný kašeľ. Alexovi sa prejavil po 2 hodinách nočného spánku, nahrala som to mojej sestre, ktorej sme mali ísť v nedeľu blahoželať k narodeninám s obavami, že neviem ako to dopadne, lebo Alex začína kašľať, vtedy som ani len netušila čo nás čaká a neminie.

Read More

Zimné radovánky

Bol pondelok, kedy som ráno vstala s úsmevom na tvári, že miesto očakávaného dažďa sneží! Konečne sme sa aj my dočkali poriadneho snehu a neváhali sme sa hneď vybrať na ulicu. Práce okolo domu padli Alexovi vhod a návšteva u pradedka ešte lepšie. Postavil mu snehuliaka, bol to Alexov prvý snehuliak a mal z neho obrovskú radosť, nosil mu snehové koláčiky a ešte ho teraz chodí kontrolovať či náhodou neodišiel.

Read More

Mikuláš

Asi nepoznám dieťa, ktoré by sa netešilo každý rok na Mikuláša, stále patrím asi do detských čias, lebo zbožňujem dostávať darčeky a ešte radšej ich niekomu dávam. Tento rok bol pre mňa veľkým otáznikom, ako bude náš drobec vnímať pripravené prekvapenie. S Mikulášom k nám prichádza ďalšia vianočná výzdoba, čomu sa ja vždy veľmi vytešujem. Večer som si všetko pekne pripravila a nedočkavo vyčkávala do rána.

Read More