Coffee shop

Určite vám neuniklo, že Alex zdedil po tatovi lásku ku káve, neviem či slovo zdedil je ten spavny výraz, ale počas jeho krátkeho života si k nej vybudoval vzťah a možno tak povediac aj lásku. Áno, má len cez 3 roky, ale táto vášeň u neho pretrváva už dlhšie, pre niekoho smiesne, ale takto začínal aj s kuchyňou, keď na kurzy plávania nenosil hračky ako iné deti, ale kuchynské pomôcky a to cca od jeho pól roka. K prvým narodkám dostal svoju kuchynku, ktorá nám takmer denne slúži dodnes a to bolo toľkooo ohlasov, že chlapcovi kuchynku. 😄 Dokonca v rodine neverili, až kým sme neprišli na návštevu a on nechcel hračky, ale varechu a hrnce aby mohol miešať. :)

Čím je starší tým viac vníma, rozoznáva druhy káv a dokonca sa vie celkom pekne popasovať s jej reálnou prípravou v našej obľúbenej kaviarničke Svag to go, kde mu to radi dovolia, len to je ozaj výnimka, deti im tam takmer nechodia a ich koncept je skôr zameraný na take away coffee, tak aby ste si nemysleli, že tam robia kurzy pre detičky alebo pod. 

Prečo to vravím, nie všade sú naklonení malým návštevníkom a hoci Alex patrí skôr k tým príjemnejším detským zákazníkom, napriek tomu to na určitých miestach vedia dať pocítiť, preto si vyberáme kaviarne, kde sa cítime dobre a deti sú vitané, po pravde je ich minimum, čo je veľká škoda, lebo spojiť kvalitu s dobre pripavenou kávou a ešte deti k tomu je naozaj náročné, ale to vravím naozaj o kávomilcoch, nie milovníkoch kávy, ktorí vypijú takmer všetko. :) 

Keďže nemáme vlastnú kaviareň, jednu sme si urobili aspoň na chvíľku doma. Samozrejme nesmelo nič chýbať, Alex starostlivo kontroloval, či je všetko ako má byť. Plánovala som z toho urobiť prekvapenie, ale čas bez dieťaťa je minimalny :D tak sme do príprav pustili spolu, čo bola tiež veľká zábava, hoci pocit prekvapenia nebol taký akoby pritom nebol, ale rozhodne to stálo zato. Presne vie, akú kávu pripraviť maminke, akú tatinkovi a nezabudol ani na seba a servíroval si čistú vodu ako v kaviarni. 😄

Všetci sme sa tak tešili, že som zabudla natočiť aj video, ako to malému baristovi ide, netrúfnem si povedať, koľko káv pripravil, ale očividne ho to zmohlo, kuk video. :P Samozrejme, tento deň nebol jediný kedy Alexova kaviareň otvorila svoje brány, ale denne nás tu dávkuje jeho kávičkami. <3 Týmto ďakujeme naším obľúbeným Moj Toj za krásny kávovar, ale aj kopec ďaľšíh drevených hračiek, ktoré robia Alexovi radosť. Možno raz sa splní sen a budeme mať svoju vlastnú, kde tata a syn si pôjdu spoločnou cestou, aby sme my maminky si mali kam ísť sadnút na kávu. :)