Quiet book

Takzvaná tichá kniha, po ktorej som tužila takmer od Alexovho narodenia. Alex má veľmi rád knihy, ale nie je nad to, ak kniha dokáže spĺňať oveľa viac fukncí. Quiet book deti nie len zabaví, ale pomáha im zdokonalovať svoje schopnosti hravou formou, trénujú si motoriku a môžu dotvárať dokonca aj príbehy na jednotlivé strany, čím zapoja ich predstavivosť. 

Je ťažko určiť od akého veku je vhodná, ale existuje nespočetne veľa verzií, kedy je lepšie zamerať sa na záujmy dieťata, prípadne čo chceme aby sa naučilo, hlavne pri menších deťoch je potrebný dohľad, aby niečo z knihy nespapali, ako napríklad Alex hneď testoval nanuk. :D

Túto knihu som vždy túžila vyrobiť si sama, dokonca mám nakúpené aj príslušenstvo, ale samozrejme k jej realizácii doposiaľ neprišlo, preto keď nás oslovili Piqipi som neváhala ani minútu a bola som nadšená z tejto ponuky o to viac, že jednu sme mohli podarovať práve vám. Samzrejme prešla mojim hodnotiacim očkom a páčia sa mi, že pri výrobe kníh dbajú na vysokú kvalitu, materiály sú podrobené testom kvality a ich bezpečnosťi, spracovanie tiež prešlo testami, kedže samozrejme menšie deti majú potrebu knihy aj ochutnať. :) Ako jediný výrobca majú testovaných viac ako 220 materiálov, ktoré sú použité pri šití kníh. 

Nielen Alex sa teší, ale aj my, napchávame sa nanukmi, alebo kŕmime opicu banánmi, aby nebola hladná, je úžasné sledovať drobca ako ho to baví a spoločne zdolávame ešte nedostatky v jeho motorike. Samozrejme, v knihe je toho oveľa viac, ako puzzle, manipulácia s gomíkmi, učenie sa farieb, počítanie, alebo oboznámenie sa s abecedou, kedže kniha obsahuje aj písmenká, ktoré sú umiestnené v prednom vačku. Pre spaním si tvoríme príbeh na základe obrázkov, takže predstavivosť máme zvládnutú tiež. :)

Kniha nám určite poslúži na dlhých cestách, dovolenkách a miestach, kde je potrebné zabaviť dieťa dlhodobo, čo Quiet book určite spĺňa veľkym počtom možností, ako dieťa zaujať. Ale konečne sa dostávame k očakávanému momentu, kedy by sme veľmi radi poďakovali za možnosť spustiť takú krásnu súťaž, ako aj zato, že sa vás zapojilo neskutočné množstvo súťažiacich. Žiaľ vyhrať môže iba jeden a my mu z celého srdca gratulujeme a prajeme čo najviac hravých chvíľ s knihou v spoločnosti našich najmilovanejších. Výhercom sa stáva Nikola Salvová.

A kto predsa po takejto knižke túži, može si takú objednať tu.