Maľovanie na šálku

Možno to už poznáte, ale maľovanie na porcelán je relaxom aj pre deti, ako aj rodičov. Tento tip mám od mojej kamarátky, ktorá mi ho poslala keď bol Alex ešte krpec. Teraz nastala príležitosť, kedy sme s Alexom urobili šálku pre nášho tatinka k Valentínu. Hoci tento sviatok nejak neoslavujeme, určite maličkosť vždy poteší. 

Čo teda budeme potrebovať? 

  • šálka (Kúpila v PEPCO za 0,99€, je hranatá ,aby sa Alexovi lepšie pracovalo, ale mali aj iné).
  • fóliu, alebo nejaký papier ktorý nalepíme na šálku 
  • fixy na keramiku, kúpila som v papiernictve cena cca 5€
  • už stači len predstavivosť a šikovnosť drobca 

Alex je ešte malý, takže nič komplikované som nechcela robiť. Vystrihla som z papiera, ktorý je lepiaci srdiečka a rozložila ich po šálke. Potom už som len potrebovala Alexovu pomoc, aby pekne fixami čarbal kade tade, čo mu išlo vynikajúco. :D Najviac sa mu pozdávalo kresliť práve tam, kam nemal, ale zvládli sme to k úspešnému koncu a šálka je na svete. Chvíľu som nechala zaschnúť farby a odlepila srdiečka, ktoré pekne vynikli z pomedzi čarbancov, dopísala do veľkého srdiečka nápis TATA a dielo je hotové. Nič zložité a pritom tak originálne a raz dva hotové. 

Kreativite sa medze nekladú, väčšie deti dokážu oveľa viac a dajú sa vyrobiť naozaj krásne motívy a šálky, taniere, misky čo vás len napadne, pre maminky aj kvetináče. :) Určite to je skvelý tip na darček ku každej príležitosti pre každého člena rodiny alebo blízkych priateľov. Veď šálok nikdy nie je dosť a pri pití z nej zahreje vždy pri srdci a vyčarí úsmev na tvári, no nie? :) Pri Alexovom zápale do čarbania by bol schopný vyrobiť asi aj celú obedovú sadu, hlavne pozor, aby vám deti potom nekreslili po tom čo nemajú, lebo Alex hneď po dokončení povyberal svoje riadiky z kuchynky a pustil sa do práce s klasickými fixami. :D