Šibi ryby

 

Už je tomu pár dní, kedy mnohé domácnosti zaplavila voda, "vôňa" rôznych parfumov, výkriky šťastia radosti, možno aj jemnej bolesti a zástupy šibačov. Památám si na časy svojho detsva, ako som neznášala to ráno, kedy som nevedela kto kedy príde a čo spraví. :D Je to už dávno za nami, ale spomienky ostávajú, ako aj tie na našich dedkov, kedy by som dala čokolvek zato, aby ma mohli znovu prísť vyšlahať korbáčom, lebo teda oni si vždy dali natom záležať. 

Spolu so šibačkou sú spojené dni voľna, zábavy, pôstu a v mnohých rodinách aj kopec tradicií. Dnes sa doba mení, niečo nové prichadzá a to naše pravé tradičné odchádza. Sama sa priznám, u nás tieto sviatky prebehnú akoby ani neboli. Výnimkov je veľkonočný pondelok, kedy sa zoberieme celá rodina a spoločne ideme šibať, čo znamená navštíviť aj časť rodiny, ktorú počas bežného roka nevídame. Neviem kedy to príde a či to vôbec príde, ale mám rada naše tradície, páči sa mi ich dodržiavanie a obdivujem domácnosti, kde naozaj Veľká noc má svoj význam a opodstatnenie. Tým, že sme boli na cestách celý čas, nečakali žiadne návštevy ani netrávili čas doma, našu domácnosť oživili aspoň Alexove výtvory zo škôlky.

A čo ako prebiehala šibačka a polievačka u vás? U nás to bola tretia šibačka v poradí, prekvapilo ma s akou ľahkosťou to Alex berie, nič nepreháňa a nečaká kto mu čo dá. Samozreje, že radosti by bolo na rozdávanie, ale aj keby nedostal nič bolo by mu to zajedno. Tešil sa z toho, že sme navštívili rodinu, ktorú nevidí tak často, že sa mohol pohrať ba dokonca bol rád, že má košeľu a mohol si dať motýlika. Áno bol problém ho vyzliecť z košele a motýla, lebo jemu jemu sa to tak proste páči a chce to. :D

Keď dostal čokoládu, hneď oznámil, že on čokoládu nelúbi :D, neviem ako u vás, ale u nás kindervajcia sú len pre hračku, čokoládu odloží, tak keď dostal čokozajka daroval ho pradedkovi, lebo vie, že ten čokoládky lúbi. Veľké gesto od malého človeka. <3

Miesto toho, aby vyšibal všetky ženy v rodine tak šibákom viac vyšibal seba ako niekoho iného, zamrmlal si básničku, ktorú aj tak vždy poplietol, ale napriek tomu, to bol ten najkrajší šibačko na svete, na ktorého bola radosť pozerať.

Malý šibák vymenil nakoniec za tatov veľký a pribudla nám nová stuha do zbierky. 😄 Vybral si ju sám pán little king, darmo to dieťa má od malička štýl. :D  

výslužka :) Keď si poznáme své lidi. :D&nbsp;

výslužka :) Keď si poznáme své lidi. :D 

Behačky po rodine nie sú moja silná stránka, človek sa viac unaví ako si oddýchne, ale som rada, že sme našou prítomnosťou spôsobili radosť a zážitky, ktoré sa s nami nesú po celý život. :)

táto radosť&nbsp;je najviac &lt;3

táto radosť je najviac <3

Ak si myslíte, že si zaslúžime byť medzi naj blogermi, podporte nás svojim hlasom https://blogerroka.sk/2017/little-king/ konkurencia je veľká a len vy rozhodujete o tom či patríme do top 9 vo finále. Ďakujeme za vaše hlasy a podporu lebo vďaka tomu vieme, že to má význam byť s vami. 😊 Nezabudnite prosím potvrdiť potvrdujúci link v emaile, ktorý sa môže nachádzať aj v spame.