Little rider on early rider

Toľko otázok nám chodí ohľadne Alexovo bicyklíka, preto sa pokúsim vám odovzdať čo najviac informácií. Nemáme ho rok ani dva, ale nejaké jazdy už máme za sebou, tak som schopná opísať naše skúsenosti, Alexove dojmy a moje emócie, takže toto bude ešte na dlho. :D V prípade ak vás zaujímajú hlavne informácie o Early rider nájdete ich na konci článku. 

Kto si pamatá na náš prvý FB post, kedy sme boli kúpiť Alexovi štýlového early rider-a, najskôr prišlo nadšenie, potom sklamanie, lebo uvidel kolobežku Micro so stojanom na flašku a to zrazu zmenilo všetky jeho túžby o novom bicykli, ktorý zrazu nechcel, lebo on by radšej bral kolobežku. Poviem vám, keby som sa nehanbila a nemali sme už objednaný kus pre Alexa, tak pre tie jeho oči kúpim radšej tú. :D Od toho dňa sme museli napísať predčasný list Ježiškovi, aby nezabudol na Alexa, ktorý nemá chlapčenskú kolobežku a hlavne so stojanom na flašku. :P

Alexov hrdý výraz <3

Alexov hrdý výraz <3

Prvý večer v objatí s novým členom rodiny :P

Prvý večer v objatí s novým členom rodiny :P

Samozrejme, z obchodu som odchádzala s pocitom načo nám je bike, keď on ho nechce a nebude na ňom jazdiť. Nestihla som ešte spracovať všetky emócie z nákupu, berte to tak, že u mňa ako mamy kúpa bicykla je spojená s emóciami, novou etapou života a ďalších XY vecí, ktoré vidím vnímam možno iba ja, jednoducho je to pre mňa taká nezabudnuteľná životná udalosť.. Našťastie nestihlo mi všetko prebehnúť myslou a cestou z predajne Alex stihol rýchlu skúšku prvej jazdy, ktorá bola sprevádzaná obrovským šťastím, smiechom a radosťou. Vtedy som olutovala moje myšlienky a cítila som sa neskutočne šťastne - áno z prvej mini jazdy, ktorá v mne vyvoláva emócie ešte dnes.

Prvá jazda bola za pomoci tatina, popri hlavnej ceste a trvala pár sekúnd, ale skutočná jazda nastala, keď sme sa vybrali otestovať Alexove zručnosti z jazdy na odrážadle. Vždy mi vraveli, že deti, ktoré vedia udržať rovnováhu sa zvládnu naučiť jazdiť za 1-2h, u nás aj to bolo veľa. Po spustení išiel ako strela, že nám nohy nevládali. Dodnes by som neverila, keby to nevidim na vlastné oči, vtedy sa vo mne opať vzbudil pocit neskutočného šťastia, radosti a hrdosti zároveň, veď môj malý chlapček už ide ako Sagan a ja som ho to nestihla ani len naučiť.

Trošku viac videí, ale pre mňa tak dôležité momenty, ktoré musia byť pokope. :) Alex druhýkrát na biku a urobil bez problémov 3 kolečká okolo fontány, ktorá zrovna nie je malá, chcel jazdiť rýchlo a stíhal pritom debatovať a dávať pozor na rodičov, aby sme nespadli do fontány my a nie on. 

Naše predstavy o tom, ako ho naučíme jazdiť sa rozplynuli hneď v prvý deň, nepotreboval našu asistenciu, jedine pri rozbehu, ktorý už na druhýkrát zvládol samostatne, ako aj zastavenie a brzdenie. Dnes ju potrebuje v tom, aby sme korigovali jeho rýchlu jazdu. :D Ak ideme na trasu mimo našej fontány kde si môže krúžkovať aj 100x dookola bez dozoru, inak musím dohliadať aby nezrazil niekoho alebo nebol zrazený on. Poviem vám asi si kúpim korčule, alebo začnem behať, aby som vládala jeho tempu, ale je to skutočne skvelý pocit, konečne robím niečo aj ja a keď vidim radosť v jeho očiach nič viac mi netreba. 

Dosť bolo emócií poďme sa pozrieť na nejaké fakty. :)

Kedy a aký prvý bike sme kúpili Alexovi?

Alex má 3r 6m, kúpili sme pred letom Early rider Belter Urban veľkosť 16" v bike shope cyklospeciality.sk, ktorý sa nachádza pár minút od nás, čo bola pre nás výhoda a mohli sme si bicyklík skúsiť a premyslieť si kúpu, následne sme si ho objednali a o pár dní boli poň. Alexova výška je cca. 105 cm, brali namenšiu verziu, ktorú sme vybrali s mestskými pneumatikami - v ponuke je aj verzia Trail vhodnejšia do terénu. Túto veľkosť by mal mať približne do veku 6 rokov, samozrejme záleží ako rýchlo nám porastie. :)

Prečo sme sa rozhodli pre túto značku a čo ma najviac zaujalo na Early rider?

Poznala som tento model už dlhšie, ako prvé ma samozrejme očaril svojim vzhľadom, priznám sa, cena ma odrádzala, ale keď sme začali viac študovať jeho výhody, bola som čím ďalej tým viac naklonená k jeho kúpe. Berte to tak, že som lajk, čiže u mňa zabodovala hlavne hliníková konštrukcia, ktorá ma dostala jeho váhou 5,6kg, je to asi jeden z najľahších bicyklov pre deti na našom trhu. Potom som si robila prieskum aj práve medzi našimi fanúšikmi, kde som sa uistila, že to bude správne rozhodnutie, ktoré neoľutujem a tak sa aj stalo, neľutujem ani jedno euro, ktoré sme investovali. výhodou bolo, že predajňa kde sme ho kúpili je neďaleko nás, tak sme mali možnosť ho v kľude skúsiť a personál nám ho nastavil na Alexove potreby a vysvetlil ako správne nastaviť výšku sedanky.

Nechcem vám tu písať ódy, každý máme iný názor, iné skúsenosti, iné požiadavky, ale za nás tento bicyklík splnil očakávania, Alex jazdí ukážkovo, veľmi dobrá manipulácia s volantom, to že nemá klasickú reťaz oceňujem kvôli bezpečnosti a praktickosti zároveň, Sedanka je z kože, čize sa mu neparí riťka na nejakom plaste, je odolnejší voči poškirabaniu, ale tá váha, vzhľad a reťaz sú pre mňa top 3. :)

Ak by sme chceli hľadať chybičky krásy, tento bicykel nemá stojan, ktorý je možno praktický v tom, ak potrebujete postaviť bicykel, ale nejak extra problém v tom nevidíme, možno by mu akurát tak zavadzal ako aj stojan na flašku, ktorý by pridal na váhe bicykla plus esteticky by tam možno ani nesedel. Toto sú veci, ktoré nám nechýbajú, ale deťom možno áno. :) Zvonček sme mali doma v tvare konvičky a svetielko nejaké ešte musíme poriešiť. 

Ak by vás napadli akékoľvek otázky, radi zodpovieme, snažila som sa vystihnúť najviac žiadané otázky od vás, tak verím, že budú nápomocné aj pre iných a možno vás pomôžu pri rozhodovaní o kúpe.

DSC_9992.jpg

Nakoniec môžem len dodať Alexko je spokojný majiteľ a rider zároveň z čoho my, ako rodičia, máme obrovskú radosť, je jedno na akom bicykli dieťa vyrastie alebo sa naučí jazdiť, ale rozhodne učte svoje deti k športu, ukazujte im možnosti aké dnešná doba ponúka, naučte ich milovať prírodu a pohyb v nej, netreba k tomu veľa a pritom vašim deťom dáte oveľa viac ako si možno myslíte.  Možno to bude znieť neuveriteľne, ale práve aj obyčajná jazda s spolu s Alexom nás obohacuje o zážitky, utužuje vzťahy, vyvoláva emócie, tento článok vznikol práve po jednej veľmi dlhej prechádzke spojenou s jazdou na bicykli a návštevou ihriska, ktorá nesie vo mne pocit plnohodnote využitého času v blízkosti prírody s trochou pohybu, smiechu, šťastia a to všetko kruhu mojich najmilovanješích. Už teraz sa teším na ďalšie dobrodružstvá, nové trasy s naším little riderom. <3 Každou jednou jazdou robí pokroky a prekonáva sám seba, učí sa disciplíne, ako aj pravidlám premávky. :)