365 dní je preč

Každý z nás to veľmi dobre pozná, akou rýchlosťou idú hodiny, dni, týždne, mesiace a roky. Nik nie je výnimkou, všetci starneme a každým rokom si pripisujeme o jedno číslo naviac. Nikdy mi nešiel čas rýchlejšie ako od narodenia nášho syna. Ešte stále mám pocit, že tých dní bolo akosi málo a prežila by som to najradšej všetko odznova. Tie najkrajšie chvíle v živote som prežila práve v tomto roku a snažila sa užívať si každý jeden deň s našim synom. Nevedela som byť bez neho ani len minútu, priam som sa stala závislou na jeho bytí, tak ako on na mojom. Nikto mi ten čas už nevráti a ja viem, že by som nezmenila ani sekundu. Je to môj vysnívaný, milovaný chlapček, ktorý je mojím najväčším životným darom, šťastím i radosťou zároveň. Z malého bábätka sa zrazu stal malý chlapček, ktorý už nevníma len svoju mamu, ale aj svojich blízkych a okolie. Spoznáva obrovský svet plný farieb, zvukov, vôní, vecí, ľudí i zvierat.

Bolo ťažké rozhodnúť sa akú oslavu mu pripraviť, a či vôbec nejakú aj robiť, má iba rok a ešte koľko ich má pred sebou. Ale práve to, že je prvý je výnimočný a jedinečný, tak sme sa rozhodli pre rodinnú oslavu. V hlave sa mi búrilo milión nápadov, možností ako vytvoriť ideálne miesto a zvoliť tématiku, ktorá bude môjmu srdcu blízka. Favoritom bol nežný, jemný, huňatý a mnou obdivovavný macík ME to YOU. Vždy patril medzi najkrajšie plyšové hračky, aké som kedy videla. Nemala som ďalej nad čím váhať ani minútu a pustiť sa do príprav. Bolo veľmi náročné pozháňať doplnky s týmto motívom, keďže som chcela, aby všetko bolo dokonalé do posledného detailu. Niečo sme kúpili, niečo vyrobili a zvyšok sme si z domu ponosili. Myslím, že výsledok stál zato a naša snaha konečne nadobudla rozmery. Veci, ktoré boli zavesené na špagáte mal Alex pri prevoze z pôrodnice, ktoré keď si z času na čas pozerám neverím, že niekedy bol vôbec taký maličký. 

Oslava bola v príjemnej rodinnej atmosfére, oslávenec prespal začiatok, ale následne všetko dobehol a s úsmevom na tvári si užil jeho veľký deň. Z darčekov bodoval detský klavír, a keď uvidel auto sa až zajakával od toľkej radosti. Bol to deň plný stresu, nestíhačiek, ale aj krásnych okamihov, radosti a smiechu, ktorý skutočne stál zato. Každý hosť si odniesol darček v podobe Alexevej fotografie z pôrodnice, ktorej podklad som vyrobila.