Ako plynie čas

Určite to všetci poznáte, keď nastane čas, kedy zrazu z vášho malého uzlíčka už nie je bábätko a musí nastať reorganizácia, s ktorou prichádza ďalšia rada zmien. Keďže sme sa začali prebaľovať čoraz menej a menej, prebaľovací pult začal strácať svoj význam. Ako sa blížil termín prvých narodenín nášho syna rozhodli sme sa pre veľkú zmenu.

Prebaľovací kútik sa zrazu zmenil na čarovné miesto, po ktorom túži snáď každé dieťa. Alex ako milovník kuchyne a varenia svoje malé kráľovstvo naplno začal využívať. Rodina sa čudovala ako také malé dieťa môže mať rado varenie, ale keď videli pochopili, kam sme prišli nič iného ho nezaujímalo ako miešanie v miskách, dokonca cestovanie v aute nebolo s hračkami, ale s vareškami, sitkami, formičkami a vecami, ktoré bol schopný uloviť z kuchyne. Tieto jeho kroky nás usvedčili v tom, že naše rozhodnutie je správne. Prechádzal rôznymi fázami, ktorou prvá bola len otváranie a zatváranie dvierok, neskôr vyberanie a vkladanie umývadla alebo fiktívne čapovanie vody do pohárika a následne jeho ,,vypitie,, až po samotné varenie, ktoré prinášalo radosť nie len jemu, ale aj nám. 

Všetko sú to okamihy na ktoré matka nezabúda a teší sa z každého jeho objavu či pokroku, pre niekoho možno banalita, ale sledovať svoje dieťa je zatiaľ pre mňa tá najobľúbenejšia činnosť, ako všetko krôčik po krôčiku zapadá do seba a stáva sa z neho už mini človiečik. Dovolím si tvrdiť, že najlepšia investícia je investícia do svojich detí, neľutujeme ani 1€ investované pre Alexa, či už na realizáciu a kúpu kuchynky alebo čohokoľvek iného a čas, ktorý sme strávili pri prerábaní, tiež mal svoje čaro, predsa sme to robili s veľkou láskou a očakávaním aké budú prvé Alexove reakcie. Naše okolie vie, koľko času sme tomu venovali a snažili sa to prepracovať do posledného detailu a výsledok stál dúfam zato.

Týmto ďakujem aj tatinovi, že mal so mnou toľké nervy a bol pri každom jednom kroku, predsa všetko nakúpiť, vyrobiť a dať dokopy nebolo také jednoduché a rýchle ako sa možno na prvý pohľad zdá, no nebola by som to ja, keby nemusím hneď všetko mať hotové 😇 teraz už len čakať na chvíle, kedy nám Alex pripraví prvý čaj alebo kávu a naservíruje spolu s koláčikom.