Little chef

Stáva sa vám niekedy, že máte pripravenú hračku pre svoje deti a tak ju schováte, že naňu úplne zabudnete. Priznávam, Alex dostáva pomerne často hračky, lebo som sama závislá na nakupovaní a hlavne ak sa jedná o drevné, interaktívne, náučné chcela by som asi všetko. Tak sa mi niekedy jednoducho stane, že mám toho zrazu viac akoby som chcela a odkladám, odkladám a samozrejme aj zabúdam. Tak to mu bolo aj teraz pri drevenom grile. Nevadí, prišiel asi v ten najsprávnejší čas, kedy som rozmýšľala čo by som také vymyslela pre náśho drobca, aby sa zabavil. Mám pocit, že dlho som nić kreatívne nerobila, tak aspoň trochu som sa potrebovala realizovať.

Alex, ako milovník varenia a prípravy kávy netrpezlivo očkával sľúbené prekvapenie. To by som nebola ja, aby som okolo toho neurobila divadielko, pekne čakal v izbičke, kým som mu to celé pripravila. S nadšením si nasadil zásterku a išli sme nato. Milujem tie chvíle, kedy čaká na prvé reakcie, dojmy, úsmevy, iskričky, neskutočne si to vychutnávam a vždy to stojí naozaj zato! Alex bol hotový, ako fakt.. :D Samozrejme, všetko mi musel úkázať, pochváliť sa a odvtedy sme zabudli, že máme syna, ani nedýchal. Krájal, griloval, servíroval, prekladal, ale aj ochutnával, na pomoc si zavolal prarodičov, aby videli aký je z neho kuchárik. Radosť sledovať, bol tak neskutočne šťastný, pričom stačilo naozaj tak málo. Zásteru ani za svet nechcel dať dole a lúčenie bolo náročné. Ešte pri zaspávaní mu to nedalo, chcel íśť do garáže variť a tešil sa na kamarátku Katku, ako budú na druhý deň grilovať spolu. Bola som šťastná s ním, lebo nie je nič krajšie ako šťastné dieťa.

Večer sme išli pomerne neskoro spinkať, kedy sa vždy lúčime bozkom, objatím a slovami ľúbim ťa najviac na svete. Asi prvýkrát sa mi stalo, že som zabudla povedať, najviac na svete, kedy Alexko hneď zareagoval a doplnil moju vetu. Bolo to tak krásne, o to viac, keď patrí k deťom, ktoré toho moc nepovedia, veľmi ma prekvapil a potešil zároveň, ako ma každý jeden deň vníma a nie sú to len slová do vetra. <3 Moc sa to nehodí možno do témy príspevku, ale musela som si to uchovať na večné veky, lebo tieto veci ma vždy dokážu zahriať pri srdci. 

Teraz som zvedavá, či aj vy sa radi vraciate do detských čias, realizujete sa pri aktivitách s deťmi? Ja som musela všetky dobrôtky malého šefkuchára ochutnať a veľmi som sa tešila aj samotnej realizácii. Občas to človeku dobre padne, určite by sa to dalo aj lepšie vymysliět, ale účel bol splnený stačila kartóná krabica prekrytá obrusom, povyťahovala som aj staré hračky a zábava mohla začať. Keby nemáme grill, kľudne si ho aj samy vyrobíte, ale veľmi sa mi páčilo to, že suroviny na grilovanie mali suchý zips aj z hornej strany, aby si mohol lepšie prekladať. Grill je z Little Rabbit, veľmi veľa vecí je z Ikea (panvica, máme aj iné riady, zelenina, lopárik, nádoba s kvetinou, nádoba, kde bolo mäso a zelenina Lidla(drevené hračky), plastové pečivo je z Dráčika, malá prepravka z PEPCO, ako aj okrúhly box na "sedenie". Ak by som niečo zabudla kľudne sa pýtajte. Prajeme vám čo najviac chvíľ s deťmi, ako bola pre nás táto. :)