Kinetický piesok

Táto novodobá vychytávka poteší nie len deti, ale aj ich rodičov. Kinetický piesok, niekde predávaný aj pod pojmom magický, vás zaručene dostane. Jeho vlastnosti a možnosti sú s klasickým pieskom neporovnateľné. Prirovnala by som to, že je to niečo medzi plastelínou a klasickým pieskom, ale tento piesok netvrdne, nevysychá, nelepí sa na ruky, nie je ho plný dom a pritom z neho dokážete vytvoriť priam umelecké diela, hrady, bábovky, písmenká, rôzne tvary, môže sa krájať, robiť guličky je to len o vašej fantázii a zručnosti vašich detí. 

Piesok nie je vhodný do veku 3 rokov, ale ja v tom osobne nevidím žiadny problém, pokiaľ ho dieťa nezačne konzumovať. Na trhu máme viacerých výrobcov, rôzne farebné prevedenia, dokonca som zazrela aj nejaký čo svieti. My sme kúpili v obchodnej sieti PEPCO, ktorý ma 750g za 6,99€, čo by som povedala, že je bezkonkurenčná cena. Neobsahuje síce žiadne formičky, ale tých my máme viac ako dosť. Častokrát sa pri malom riadim cenou, pretože viem, že nie vždy ho všetko musí zaujať a tým, že jeho výtvory nepotrebujú žiadne profesionálne vybavenie a zloženie neváhala som nad touto kúpou. 

Piesok ho bezpodmienečne zaujal, nezabavil sa len on, ale aj ja. Prvýkrát sme sa s ním stretli u kamarátky, zatiaľ čo sa naše deti hrali, my baby sme klábosili, zrazu sa pristihneme ako sa nevieme od neho odtrhnúť. Z piesku sa dajú vytvárať naozaj nádherné tvary, pekne drží pokope, nemám špinavé ruky a ani neporiadok, ak urobíte nejaký tvar a zatlačíte naň prstom, pomaly sa začne rozpadať a vy môžete ďalej pokračovať v tvorení. Piesok by nemal prísť do kontaktu s vodou, inak netreba žiadnu špeciálnu starostlivosť alebo údržbu. Tým, že Alex je ešte malý bohate mu stačí z piesku robiť bábovky, hrabať sa v ňom, stláčať, ale vydrží pritom celkom dlho. Dnes prišiel sám od seba a ukázal mi, aby som mu to všetko pripravila, že sa chce pohrať. 

Som zvedavá, aké máte vy skúsenosti s kinetickým pieskom a či ste už niekedy o ňom počuli? :)