Mikuláš

Asi nepoznám dieťa, ktoré by sa netešilo každý rok na Mikuláša, stále patrím asi do detských čias, lebo zbožňujem dostávať darčeky a ešte radšej ich niekomu dávam. Tento rok bol pre mňa veľkým otáznikom, ako bude náš drobec vnímať pripravené prekvapenie. S Mikulášom k nám prichádza ďalšia vianočná výzdoba, čomu sa ja vždy veľmi vytešujem. Večer som si všetko pekne pripravila a nedočkavo vyčkávala do rána. 

Celú noc som podvedome čakala, kedy Alex otvorí očká a rozbehne sa k jeho Mikulášskemu prekvapeniu. No čo vám poviem, jeho to absolútne nezaujímalo. Vypýtal sa cikať a ani si nevšimol, že niečo v izbe pribudlo. :D Ja sklamaná, snažiac sa mu ukázať, kam sa má pozrieť, rýchlo beriem mobil do ruky a snažim sa natočiť iskričky v jeho malých očkách. Zo mňa nikdy kameraman nebude, nie že som prvý najkrajší moment vôbec nestihla, ale ešte bola aj tma a keď som sa pokúsila navodiť otázkou, čo mu ešte Mikuláš doniesol, tak sa mi rozbehol smerom do obývačky a začal mi ukazovať, čo všetko dostal od prarodičov. Z môjho videa teda nič extra nevzniklo, tatinko to celé prespal a malý sa zabával pri jeho novom kávovari a ani len štedrý nebol a všetkú kávu si nechal pre seba. V tom momente som uzavrela kapitolu Mikuláš a išla sa venovať svojím veciam. 

Keď tu zrazu nečakane nabehne náš rozospaný tatinko s dvomi balíčkami s úsmevom na tvári a povie mi, prajem ti pekného Mikuláša. Samozrejme, že sme sa dohodli že si nič nekúpime a ja som prvýkrát pohorela a naozaj som preňho nič nemala. :( Mali ste vidieť tej môj úsmev od ucha k uchu, vysmiata ako slniečko na hnoji, lebo som nechápala kedy to on vôbec stihol, kde to mal a čím ma opäť prekvapil. Celý deň ma hreje pri srdci, že niekedy aj muži vedia byť pozorný, vnímavý a dokážu prekvapiť aj maličkosťou. Ja som sa tomu neskutočne potešila, jeden balíćek obsahoval moje milované chipsy a zopár obľúbených sladkostí. V druhom balíčku ma čakalo veľké prekvapko, ktoré ma chytilo za srdce. Niekto si povie dostať svetielka na Mikuláša a mať z toho takú radosť ako ja nepochopí nikto, asi len taký maniak, ako som ja. Nebudem radšej ani písať, koľko sme ich tento rok už kúpili, ale ja mám stále pocit, že ich nie je dosť. Presne viem, kam ich dnes už umiestnim a celý deň netrpezlivo čakám na tú chvíľku, kedy sa prenesiem do svojho sveta a budem pokračovať vo výzdobe izby :) 

Nám ešte Mikuláš prinesie dnes večer vianočný stromček, tak verím, že aspoň ten Alexa ráno zaujme a podarí sa mi to nejak zdokumentovať na pamiatku. Aké máte vy zvyky počas Mikuláša? Čo nesmie u vás chýbať? :) My zatiaľ nič extra neriešime, lebo je Alex malý,ale časom mám v pláne aktivity, ktoré počas Mikuláša u nás nebudú určite chybať. :)