Ako na farme

Blížil sa Svätý Mikuláš a my sme si lámali hlavu, ako urobiť radosť náśmu drobcovi. Mikuláš je najmä o sladkostiach, ale my sme ho poňali trošku inak a rozhodli sa pre kúpu hračiek, ovocia a zeleniny, ktoré Alex v tej dobe obľuboval.

Favoritom sa stala farma z Ikeii, ktorá nás zaujala nie len svojím výzorom, ale aj jej jednoduché skladanie a rozkladanie bolo veľké plus, zároveň ďalšia zábava pre Alexa. Ďalšou výhodou bola samozrejme skladnosť a praktickosť nemusím z toho utierať prach, všetko je pekne schované vo vnútri. Hoci je farma krásna a dnu sa ukrýva zopár plyšových zvierat, seno, lekná, ohrady, stále mi tam niečo chýbalo.

Čo by to bolo za farmu bez veľkého množstva zvierat, no nie? Postupne som pokúpila drevené zvieratká v Dráčiku, vždy keď nájdem pekné dokúpim. Zopár zvierat má aj z lesa, alebo aj z divokej prírody, ale určite sa oplatia kúpiť, poslúžia aj pri iných aktivitách.

Na farme je urobené jazierko ku ktorému sa dajú pripnúť lekná na suchý zips. Na spestrenie som využila jednu drevenú hru z Lidla, ktorej súčasťou sú dve udice na magnet a vodné zvieratká, ktoré som Alexovi porozhadzovala aby mohol rybárćiť.

Čerešničkou na torte je traktor, ako by mohla fungovať bez poriadneho auta s vlečkou, aby mohla voziť seno a prevážať zvieratá. Je to jedna z najoblúkovitejších Alexových aktivít, nakladať a vykladať zvieratá, najradšej by ich vždy všetky dal na jednu vlečku a potom nechápavo pozerá, že to nie je možné. 😊