Kinetický piesok

Táto novodobá vychytávka poteší nie len deti, ale aj ich rodičov. Kinetický piesok, niekde predávaný aj pod pojmom magický, vás zaručene dostane. Jeho vlastnosti a možnosti sú s klasickým pieskom neporovnateľné. Prirovnala by som to, že je to niečo medzi plastelínou a klasickým pieskom, ale tento piesok netvrdne, nevysychá, nelepí sa na ruky, nie je ho plný dom a pritom z neho dokážete vytvoriť priam umelecké diela, hrady, bábovky, písmenká, rôzne tvary, môže sa krájať, robiť guličky je to len o vašej fantázii a zručnosti vašich detí.

Read More

Medzinárodný týždeň nosenia

Nosenie detí, pre niekoho prirodzená súčasť starostlivosti o dieťa, pre iného veľká neznáma. Priznávam som z tých, ktoré noseniu podľahli, ale iba čiastočne. Používala som aj kočík, aj keď určitú dobu mi slúžil len ako odkladací priestor na všetky potrebné veci najmä pri výletoch, dovolenkách a podobne. Nie som ani žiadny odborník, čo sa nosenia týka, ale jednu vec viem, nič iné mi neposlúžilo lepšie za celý čas, čo máme syna. Kto nosil svoje dieťa určite vie o čom hovorím. Nebudem tu písať, prečo je práve nosenie vhodné pre naše deti, ani ako vybrať správny nosič či šatku, priblížim vám v skratke len moje pocity a dojmy z nosenia

Read More

Ryby, rybky, rybičky

Som si istá, že sa medzi vami nájde niekto ako ja, ktorý ma plnú hlavu myšlienok a nápadov, len mu chýba čas na realizáciu. Kým som bola tehotná, som si tvorivé chvíľky užívala - hlavne s kľudom. Sem tam sa drobec ozval v brušku a ja som pokojne pokračovala, v tej dobe som mala veľmi produktívne obdobie a nastal u mňa zlom. Ostalo mi to doteraz, len časový priestor sa mi o dosť skrátil. 😊 Mojím ťahúňom je moja kamarátka, ktorá tiež rada tvorí a vyrába. Máme podobný vkus a často si pošleme obrázky inšpirácií a zistíme, že obe ich máme v pláne robiť. Ona je tá šikovnejšia, ktorá to spraví ľavou zadnou a ja sa potom dokopem k tomu, ak to ona stíha musím aj ja. :P Výrobu rybačky má na svedomí práve ona. Ona ju urobila začiatkom leta a ja až koncom.

Read More

Ako na farme

Blížil sa Svätý Mikuláš a my sme si lámali hlavu, ako urobiť radosť náśmu drobcovi. Mikuláš je najmä o sladkostiach, ale my sme ho poňali trošku inak a rozhodli sa pre kúpu hračiek, ovocia a zeleniny, ktoré Alex v tej dobe obľuboval.

Favoritom sa stala farma z Ikeii, ktorá nás zaujala nie len svojím výzorom, ale aj jej jednoduché skladanie a rozkladanie bolo veľké plus, zároveň ďalšia zábava pre Alexa. Ďalšou výhodou bola samozrejme skladnosť a praktickosť nemusím z toho utierať prach, všetko je pekne schované vo vnútri. Hoci je farma krásna a dnu sa ukrýva zopár plyšových zvierat, seno, lekná, ohrady, stále mi tam niečo chýbalo.

Read More

Voda, voda, vodička

Toto leto je plné horúcich dní, častokrát uvažujeme, ako malému spestriť deň, keďže po vonku za nim behať v týchto teplotách nie je žiadna výhra, tak sa motáme skôr okolo domu a vymýšľame, ako ho zabaviť. Okrem kúpania, sprchovania, polievania a behania pod závlahami sme si pre vás pripravili zopár inšpirácii, ako sa dá zahrať s vodou a veľa k tomu nepotrebujeme

Read More

Drevené korálky

Prvýkrát sa s nimi Alex stretol v detskom centre, kam pravidelne chodíme. Myslím, že vtedy nemal ešte ani rok, keď pekne navliekal korálky jednu po druhej a mal z toho obrovskú radosť. Ako som sledovala jeho sústredenosť, nikdy by ma nenapadlo, ako mu korálky učarujú. Alex má veľmi rád takéto hry, ale korálky teda bodovali, tak som sa rozhodla ich zadovážiť

Read More

Ako plynie čas

Určite to všetci poznáte, keď nastane čas, kedy zrazu z vášho malého uzlíčka už nie je bábätko a musí nastať reorganizácia, s ktorou prichádza ďalšia rada zmien. Keďže sme sa začali prebaľovať čoraz menej a menej, prebaľovací pult začal strácať svoj význam. Ako sa blížil termín prvých narodenín nášho syna rozhodli sme sa pre veľkú zmenu.

Read More