FACH Bratislava Bread & Coffee

Naposledy sme písali o otvorení jednej časti bratislavského podniku FACH - juicebaru, po pár dňoch sa podarilo otvoriť aj druhú z troch častí, ktorou je Bread & Coffee. Je to kaviareň spojená s bistrom a pekárňou, kde si môžete dať kávu, vychutnať minimalistické jedlo, prevažne sendviče z domáceho chleba alebo aj šaláty. Spomínaný domáci chlieb si môžete kúpiť aj domov, robia viacero druhov - kváskový, ražný, či bagety alebo aj rôzne sladké formy chleba a pečiva.

Read More

FACH Bratislava Juicebar

Čo je FACH? Budú to vlastne tri podniky v jednej budove - reštaurácia, kaviareň s pekárňou a juicebar. Prípravná fáza týchto podnikov trvá pomerne dlho a očakávania sú veľké. Posledný spomínaný - juicebar, otvorili v utorok a keďže sme boli v Bratislave a náš kamarát Juraj to tam má na starosti, tak nám zvedavosť nedala a boli sme vôbec prvý oficiálny návštevníci tohto podniku! Samozrejme sme to museli zdokumentovať. 

Read More

Gurmánsky zážitok v gastronomickom pekle

Naša tohtoročná zimná dovolenka vo Vysokých Tatrách pri Štrbskom plese sa niesla od začiatku v nevydarenom duchu v rôznych smeroch. Sneh sa roztopil, keď sme prišli, následne v noci pršalo, cez deň druhý stupeň výstrahy pred vetrom po celé tri dni. Navyše Alexa neoslovil ani bazén, v ktorom minulé roky šantil bez problémov. Na základe odporúčaní sme vyskúšali dve reštaurácie s detským kútikom, no z oboch sme odchádzali vyslovene sklamaní, čo sa jedla týka. 

Zlom, aspoň z gastronomickej stránky, prišiel až degustačnou večerou, ktorú nám pripravil šéfkuchár Grand Hotela Kempinski High Tatras Tomáš Tejbus.

Read More

Al Trivio Trnava

Dnes sme navštívili nové nákupné centrum City Arena v Trnave, ktoré sa nachádza v centre mesta a jeho súčasťou je aj trnavský futbalový štadión. 

Na facebooku sme dávnejšie zahliadli komunikáciu reštaurácie Al Trivio, ktorá predstavovala ich koncept Little Al Trivio predstavujúci uzavretú detskú časť s možnosťou stolovania aj pre rodičov. Takže výber miesta obedu bol jasný. Reštaurácia sa nachádza na prízemí, hneď vedľa jedného z vchodov.

Read More

Hotel Rubi Platinum Turecko

Hotel sme si vybrali na poslednú chvíľku na základe veľmi pozitívnych hodnotení na tripadvisore a taktiež vizuálnej stránke. Dovolenke sme si vybrali cez cestovnú agentúru Karibik na fb. Boli sme cez nich aj minulý rok a môžeme len odporučiť. Ich ceny sú konečné a prehľadné. V deň, kedy sme sa rozhodli, že ideme, sme previedli peniaze na ich účet a doložili dokumentáciu o platbe a mohli sme začať baliť.

Read More

Praha: Dish fine burger bistro

Dish je burgráreň, ktorá sa nachádza na Vinohradoch v Prahe. Pár stolíkov vonku a pár vnútri. Majú v ponuke 11 burgrov. Zvolili sme Dish burger, ktorý podľa nás zastupuje ingredienciami burgrovú klasiku. Pre odvážnejších majú v ponuke burger s olomouckými syrečkami (celú ponuku nájdete na ich webe). Ako prílohu sme zvolili ich domáce bistro hranolky a majonézu z pečeného cesnaku. Na pitie dobre padlo pivo z lokálneho pivovaru. 

Read More

Praha: Naše maso

Naše maso je štýlové mäsiarstvo, ktoré ponúka kvalitné české mäso, kde vám niektoré druhy pripravia priamo na zjedenie, napríklad párky, steaky, hamburger, sekanú a pod.

My sme vyskúšali hamburger, ktorý má špecifickú chuť - povedali by sme, že takú českú.

Okrem mäsa ponúkaju aj rôzne druhy potravín do kuchyne a najnovšie otvorili aj za mäsiarstvom potraviny, kde je sortiment rozšírený a kde sme vyskúšali aj klasický párok v rožku. 😊 

Read More

Yogi's v Bory Mall

Jedným z gastro podnikov, ktorých je v dobrej kvalite v Bory Mall celkom dosť, je kaviareň Yogi's, ktorá zaujme na prvý pohľad netypicky spracovaným interiérom. Za touto kaviarňou stojí skúsený barista Vlado Kmec - odporúčame si objednať cappuccino, pristane vám na stole umelecké dielo! Okrem dobre pripravenej kávy, ku ktorej si môžete objednať raňajkové pečivo alebo chutný koláč (rôzne druhy cheesecakes a skvelá maková torta) majú v ponuke domáce limonády, či dokonca zmrzlinu KOUN a áno, tu si ju vychutnáte bez polhodinovej rady.

Read More