FACH Bratislava Bread & Coffee

Naposledy sme písali o otvorení jednej časti bratislavského podniku FACH - juicebaru, po pár dňoch sa podarilo otvoriť aj druhú z troch častí, ktorou je Bread & Coffee. Je to kaviareň spojená s bistrom a pekárňou, kde si môžete dať kávu, vychutnať minimalistické jedlo, prevažne sendviče z domáceho chleba alebo aj šaláty. Spomínaný domáci chlieb si môžete kúpiť aj domov, robia viacero druhov - kváskový, ražný, či bagety alebo aj rôzne sladké formy chleba a pečiva.

Napriek tomu, že nie sme z Bratislavy a podnik je otvorený pomerne krátko stihli sme ho navštíviť dvakrát. Prvýkrát sme išli priamo z obeda, tak sme si vychutnali iba kávu, tentokrát sme vyskúšali aj niečo z ich ponuky jedál. Musím priznať, nebyť šikovného šefkuchára, ani by ma to nenapadlo. Stále som mala pocit, že tretia časť podniku, ktorá má byť reštaurácia, sa otvorí o pár mesiacov a táto časť slúži iba ako kaviareň s pekárňou a niečo rýchle pod zub, čiže nič tepelne upravené, okrem chleba samozrejme. Mýlila som, ako prvé sme vyskúšali ich domáci chlieb, ktorý mňa veľmi milo prekvapil. Tešila som sa na túto prevádzku, práve kvôli chlebu, ktorý určite stojí za vyskúšanie. My sme mali degustačnú porciu s našľahaným maslom a chlebovou strúhankou, čo bola naozaj delikatesa. Stará dobrá klasika, ktorú ja môžem aj o pol noci. :) 

Ďalej sme ochutnali studenú avokádovú polievku s horúcim brokolicovým šalátom a pulled pork sendvič (sendvič z trhaného bravčového mäsa s karamelizovanou cibuľou a feniklovým šalátom). Studená polievka s brokolicou bolo jedlo, ktoré kombinovalo veľkú paletu chutí a celé veľmi dobre spolu ladilo. Zaujalo nás vzhľadom, chuťou, ale aj servisom, kde vám avokádovú polievku vyliali zo sklenej fľaše priamo do taniera. Nikdy by mi nám nenapadlo spojiť brokolicu a avokádo v takejto forme, ale tu sa opäť potvrdilo, že stačí naozaj málo a máte skvelé jedlo na tanieri. Napriek tomu, že tatino je viac mäsožravec, chutila nám obom viac práve táto bezmäsitá verzia jedla. Rozhodne odporúčame vyskúšať, ja sa pokúsim niečo podobné vyčarovať tiež, nakoľko ma to tak oslovilo. 

Okrem kvalitnej kávy, ľahkých snackov si môžete posedieť v príjemnou prostredí, ktoré sa pýši nádhernými stropmi, minimalizmom a príjemnou atmosférou. Personál bol vždy príjemný, Alex spokojný, on si vychutnával svoj fresh, nad ktorým najskôr ohŕňal nosom, ale potom mu ešte aj málo bolo. Ak by ste náhodou nevedeli, šťavy z vedľajšieho juice baru si môžete vychutnať aj priamo v kaviarni, hoci nie sú na lístku spomenuté majú nejaké zásoby vždy v ponuke. My Alexovi okrem čistej vody alebo čerstvých štiav nedávame nič iné piť, takže vždy oceníme, ak mu môžeme dopriať aj trochu zmeny počas náročného dňa mimo domu. Chlieb jeho testom samozrejme prešiel tiež, takže návštevu hodnotíme pozitívne. :) Dozvedeli sme sa, že v priestoroch sa nachádzajú až štyri kuchyne, takže už teraz sa tešíme, čo nové na nás čaká a ako sa popasujú s ďalším novým konceptom. Držíme Fachu palce a tešíme sa na ďalšiu návštevu, kedy si konečne kúpime chlieb domov, lebo naposledy sme nato zabudli. 

Naše fotky vznikajú aj za pomoci skvelej fototechniky Nikon.