Snehová guľa tehuľa

 
DSC_2845.jpg

Tento rok nám akosi nepraje, aby sme sa vyšantili v snehu, ale som vďačná, že sme stihli aspoň jednu prechádzku ako z rozprávky. Ja sa pomaly zaćínam kotúľať a dostávať sa po náročných mesiacoch do formy. Ani neviem ako vykuklo konečne bruško, termín pôrodu sa pomaly blíži a o 3mesiace sa z guľky stane dvojnásobná mama dvoch malých princov.

DSC_2931.jpg

Konečne si to začínam trochu užívať, hoci je to úplne, ale úplne iné ako pri Alexovi, pribúdajúcimi dňami ma začínajú zaplavovať emócie, prichádza chuť a radosť z tehotenstva, o tom vám niekedy napíšem viac, potrebovala som čas, možno ho stále trochu potrebujem, ale to naše malé divoké ukryté v brušku milujem najviac na svete. Niekedy ani neverím, že som to ja, že Alex bude veľký brat, my s tatom dvojnásobní rodičia a zmenia sa nám zase naše životy a my ako rodina sa posunieme o krôčik ďalej.

DSC_2896.jpg

Nechcem to porovnávať a pritom stále to porovnávať budem, zatiaľ čo pri Alexovi som ani netušila, že som tehotná a nepoznala žiadne obmedzenia, toto malé klbko mi dávalo od začiatku pekne zabrať. Ako prvé prišíel nečakaný šok, kedy som si myslela, že mám nejaký zápal, z ktorého napokon bolo bábatko, prišli nepoznané nevoľnosti, nechuť do jedla, nedostatok energie, neustála únava, možno aj podráždenosť :P, keď som myslela, že najhoršie mám za sebou, prišlo podráždenie slepého čreva, zimnice, teploty a opäť nevolnosť. V práci toho vyše hlavy, vianočné obdobie v plnom prúde, do toho choroba, ktorá ma pripravila o posledné zvyšky energie. Prišlo tvrdnutie bruška, bolesti, nevládnosť cez zaťaté zuby, nekonečné kŕće končatín, že niekedy som mala pocit, že ráno sa nepostavím z postele.

DSC_2872.jpg

Dnes je to zamnou, dúfam, verím, že mám pred sebou jedno z najkrajších období, ktoré si chcem užiť, nabrať energiu a tešiť sa z tehu momentov, kopanćekov, objatí mojich chlapcov, príprav na drobćekov príchod a všetko s tým spojené. Čakajú má posledné necelé 2m v práci, ktorá mi chýba už teraz hoci som tam, bude sa mi ťažko odchádzať, ale viem, že príchodom drobca bude zrazu vśetko inak a môj život a nápln práce sa bude točiť okolo neho, Alex bude veľkým pomocníkom a neoddeliteľnou súčasťou najkrajšej životnej role ženy - byť mamou na plný úvazok.

DSC_2937.jpg
DSC_2919.jpg
DSC_2942.jpg
DSC_2911.jpg
DSC_2856.jpg
DSC_2863.jpg
DSC_2803.jpg

Mama:

  • kabát: PEPCO
  • čiapka a šál: F&F

Alex:

  • Bunda: GAP
  • oteplovačky: LIDL
  • čiapka: brmbolce som si robila ja 🙂
  • tunel: KIK
  • rukavičky: BESS