Škôlkarske "must have" oblečko

Ani neviem ako a máme pred sebou druhý rok v škôlke, nestihla som napísať ako rýchlo to všetko ubehlo, čo všetko sa možno udialo, ale ako každá mama som to zvládla i ja. Pri slove škôlka by mi predtým možno naskakovala husia koža, ale čas ide tak rýchlo, že sa nestíham ľutovať, smútiť ani obhliadať za minulosťou, čakali na nás mnohé zmeny mňa i Alexa dokonca i tatu, je to presne to obdobie, kedy niečo končí a niečo nové začína. Dnes viem, že napriek tomu, že začali povinnosti, zmenil sa nám naruby život (sťahovanie, prerábka, prvý spoločný domov, obaja sme začali pracovať, Alex škôlka, vzdialenie od celej rodiny atď.), jednoducho kopec zmien na ktoré spomínam s úsmevom na perách, hrdosťou, láskou a dovolím si tvrdiť, že sme prežili naozaj najkrajšie obdobie v našom živote, teda ešte stále prežívame. :) Ak sa bojíte, že deti si nezvyknú, tak zvyknú, niekomu to trvá dlhšie, inému kratšie, ale je to hlavne aj o nás rodičoch, dať deťom istoty, vysvetlenie, podporu, Alex odkedy prišiel z "prázdnin" sa každé ráno pýta, či už ide do škôlky, verím, že mu to ostane aj prvé dni. :P

Read More

Minioo

Pamatáte si ešte nato ako som Vám jednotlivo predstavovala výrobcov na našom trhu? Tak mám pre Vás ďalšiu novinku, ktorá si mi získala, ešte skôr ako bola vôbec vypustená medzi nás všetkých. :D Videla som fotky u jedného fotografa, ktorý fotil prvú kolekciu pre značku Minioo, padla mi sánka dole, lebo naplnila presne to čo mi u nás chýbalo a čo ja tak milujem - jednoduchosť, volnosť, neutrálnosť prepojené so štýlom. :) Presne tak na mňa pôsbila eśte vtedy neznačka o ktorej som ani len netušila či slovenská a bude predajná aj u nás. 

Read More

Wild boy - wild weather

V poslednej dobe často spomínam počasie, ale tak povedzete, škola volá, škôlka tiež a keď by sme už mohli prevetrať mikiny a tenké bundičky to počasie dostalo chuť na slnečné lúče a ja vyťahujem letné veci. :) Celkom sa teším máme ich ešte docela dosť, ktoré by som rada zvečnila na fotkách. :P Toto sa u mnňa deje pri každej jednej zmene počasie, v lete ma to nebaví, lebo chcem nosiť jesenné veci a keď sa konečne schyľuje k jeseni, tak mi je ľúto za letnými. To som proste celá ja, ani tak dobre, ani tak. Máme už celkom peknú zbierku vecí na jeseň, ale tie si asi ešte nejaký ten čas počkajú v skrini, kým príde to pravé počasie. :) 

Read More

Je toto vôbec leto?

Skriňa plná vecí, ktoré sme nestihli ešte ani obliecť a ja mám pocit, že už je pomaly po lete. Rýchle a časté zmeny počasia sú pomaly na dennom poriadku, nić iné nám neostáva len sa prispôsobiť teplotným výkyvom. Doobedia nestíhame fotiť a poobedia až večere sú chladné, v našom prípadne strávené nonstop na odrážadle. Dnes sa mi podarilo presvedčiť Alexa ísť peši, stupnica na teplomeri ukazovala 14°C, ale pocitovo bolo teda docela chladno, silný a studený vietor mi pripomínal skôr jeseň ako leto. 

Read More

Yellow hoodie

Pokiaľ Alex spí počas dňa, večerné prechádzky sa stali naším rituálom. Po celom dni mi to príde ako najlepšia forma relaxu a času stráveného s rodinou, pokiaľ však počasie dovolí. Pred pár dňami nás sprevádzali nie moc slnečné dni, tak som chcela, že aspoň Alexko s jeho krásnou žltou mikinou vám rozžiari upršané dni.

Read More

Mini skater s LoowFAT KIDS

A je to konečne tu! Naša obľúbená šiltovka v hlavnej úlohe od česko-slovenskej značky LoowFAT KIDS, ktorú ste už určite zazreli u nás na blogu viackrát, lebo ak dám Alexovi na výber, akú šiltku si prosí je to práve ona. Náš tato už má hlavu v smútku, či nemáme inú šiltovku, teda dobre vie, že ich máme viac ako dosť, ale táto je proste naj. Dokonca ju objednal on sám, keď sme boli s Alexom ešte v nemocnici, práve vtedy predstavili novú kolekciu. Prišla zabalená v krásnom papieri s panda potlačou, kartičkou na návrh vlastného trička a nálepkou, čo zákazníka vždy poteší. :)

Read More

Bubbe

Firma Bubbe je podľa mňa veľmi známa spomedzi mamičiek, začali s čiapkami a tunelmi pre celú rodinku so širokou škálou farieb, kombinácii, čo som vnímala ako najširšiu ponuku na našom trhu. Myslím, že sa ani nemýlim, lebo ich ponuka je naozaj široká, vyrábaná s kvalitnými materiálmi, ktorú doplnili už aj o tepláky pre celú rodinu a novinkou sa stala práve táto mikina. Je užšieho strihu, mierne predĺžená, z elastického tenkého materiálu, ktorá zaujme nie jedného okoloidúceho. Ja som ju skombinovala veľmi jednoducho, ale určite pribudne ešte nejaká inšpirácia, ako ju nosiť, dá sa s ňou vcelku pekne vyhrať no zároveň ostať pri jednoduchosti. :) Som zvedavá ako sa vám bude páčiť a či siahnete aj vy po jej kúpe. :) 

Read More

Staronový most

Ako pravidelný návštevníci našeho hlavného mesta, sme sa až teraz dostali k návšteve staronového mosta pri Euroveii. Prerábal sa pomerne dlho, ale oprava stojí celkom zato. Na moste sú oddychové zóny, kde si môžete v kľude posedieť pri pohľade na rieku Dunaj a prechádzajúce lode, čo pre nášho Alexa bola veľká zábava. My sme nemali moc času, takže žiadny oddych sa nekonal a prešli sme most v rýchlosti z jednej strany na druhú. Má dve strany, kde by vždy prikázaný smer jazdy, teda hlavne pre bicykle je pekne značenie cyklo chodníka. V strede budú časom premávať asi električky, takže je tam vstup zakázaný, ale pohybovalo sa stredom pomerne dosť ľudí. Je to miesto kde by sa dali urobiť naozaj nádherné fotografie, ale my sme si vystačili s pár zábermi z pred mosta a Alexovej jazdy. Alex ako veľký biker sa snažil jazdiť po trase pre cyklistov, jazdu si užíval aj napriek horúcemu počasiu. :)

Read More

Slovenské trio

Ani neviem akou náhodou sa mi podarilo, nakombinovať až 3 slovenské firmy do jedného outfitu, to tu ešte nebolo. :) Pokračujeme s príspevkami o slovenskej výrobe, tak nám to sem celkom zapasuje, aj keď tentokrát sa nebudeme venovať ani jednej značne. Prečo? Lebo MinnySkinny sme vám predstavili len nedávno tu a Lemur ste už tie mali možnosť bližšie spoznať vďaka príspevku tu. Do tretice nám tu ostal LOW FAT kids, ktorému sa určite povenujeme v samostanom príspevku s novým outifom a dúfam, že aj s krásnymi fotkami. :) Len všetko potrebuje čas, takže kto si počká, ten sa dočká, som si istá, že sa je načo tešiť, ešte máme pred sebou kopec zaujímavých značiek, ktoré čakajú na nášho malého modela. :)

Read More

Little King s Haloo

Ako sme vám sľúbili, pokračujeme s predstavením ďalších slovenských značiek na našom trhu. Začíname s mladučkou firmou Haloo, ktorá sa len nedávno objavila medzi nami a hneď to rozbehla vo veľkom štýle. Kolekcie má pomerne široké, do detailu prepracované, s použitím kvalitných materiálov, ktoré sú predstavované krásnymi fotografiami malinkého dievčatka menom Líza. Do ponuky sa dostávajú neustále novinky, ktoré len tak hoc kde nevidno, veľký boom spôsobili práve korunky, akú má Alex, ale čoskoro sa môžeme ťešit na ich prvé podkolienky alebo náramky na ruku. Ak dočítate článok do konca, dozviete sa horúcu novinku, čo pre nás Haloo ešte chýstá na letné mesiace, najmä pre malých cestovateľov. Musím povedať, že sa tomu veľmi teším a fandím každej jednej slovenskej firmičke, lebo viem ako je náročné preraziť trh, prísť s niečím inovatívnym a ohúriť nie len produktom, ale aj dostupnou cenou.

Read More

Kniha, najlepší priateľ človeka

Neviem čím to je, ale zo mňa nebol nikdy nejaký veľký čitateľ, preto mám docela problém s písaním, chýba mi slovná zásoba, nemám prehľad, aký by som potrebovala a to bol aj jednej z dôvodov, prečo som nechcela blogovať. Vekom prichádzam na čaro kníh, snažím sa vzdelávať, zdokonalovať, len žiaľ nemám dostatok času na všetko čo by som potrebovala. Nezaujímajú ma romány a podobné čitateľské žánre, skôr uprednostňujem knihy o zdravom životnom štýle, výchove, psychológii, alebo varení. Za posledné obdobie som si ich dosť pokúpila, ale vždy sa mi podarí prečítať len pár strán :(, pevne verím, že jedného dňa nastane ten správny čas kedy sa budem venovať relaxu pri čítaní kníh

Read More

Juuj

Juuj a máme tu koniec týždňa a s ním spojený koniec nášho týždna slovenskej módy. Moje predstavy boli fotiť na lúke plnej púpav, dopadlo to tak, že púpava stihla odkvitnúť. :( Tento rok sme nestihli snežienky, magnóliu, unikol nám čerešňový sad, kde sme chceli piknikovať, snáď bude už len lepšie. :) Dnes sme fotili čiapočku od firmy Juuj, ktorá sa objavila u nás na blogu v príspevku Malý hasič (link)., V ich ponuke sa už nenachádza, ale určite nájdete niečo, čo vám padne do oka. 

Read More

MiniSkinny

Velrybie tepláčiky sa u nás na blogu objavili len nedávno, (link) kedy sme strávili večernú prechádzku pri štrkovisku. Pri dizajnoch ako je tento som veľmi opatrná, čo k tomu doladiť. Nemám rada prekombinované oufity a zároveň milujem minimalizmus. Tentokrát som ich chcela skombinovať trošku inak, pri bláznivom aprílovom počasí, kedy u nás v pondelok prialo asi každú hodinu sme nahodili gumáky a vybrali sa smer kúpalisko. Alex si automaticky nabalil krhlu, ja som pribalila moju handmade udicu a rybky, ktorú som vám predstavila v príspevku Ryby, rybky, rybičky (link). Počas dlhej zimy bola uložená v garáži, kde čakala na správnu chvíľku, ktorá práve nastala. Malý na ňu úplne zabudol, iskričky v očiach po jej vzhliadnutí stáli zato, cestu autom len vykrikoval ryby, ryby a nevedel sa dočkať rybolovu. Nie je nad to pokiaľ dieťa niečo zaujme tak, že ani neviete, že ho máte a môžete urobiť fotografie bez toho, aby ste ho naháňali kade tade. :D Neskôr v diaľke na mini golfovom ihrisku zbadal malého chlapca, o ktorom si myslel, že je to jeho kamarátka Katka, tak potom začal lov pre nás a naháňačky s fotoaparátom. :D 

Read More