Škôlkarske "must have" oblečko

Ani neviem ako a máme pred sebou druhý rok v škôlke, nestihla som napísať ako rýchlo to všetko ubehlo, čo všetko sa možno udialo, ale ako každá mama som to zvládla i ja. Pri slove škôlka by mi predtým možno naskakovala husia koža, ale čas ide tak rýchlo, že sa nestíham ľutovať, smútiť ani obhliadať za minulosťou, čakali na nás mnohé zmeny mňa i Alexa dokonca i tatu, je to presne to obdobie, kedy niečo končí a niečo nové začína. Dnes viem, že napriek tomu, že začali povinnosti, zmenil sa nám naruby život (sťahovanie, prerábka, prvý spoločný domov, obaja sme začali pracovať, Alex škôlka, vzdialenie od celej rodiny atď.), jednoducho kopec zmien na ktoré spomínam s úsmevom na perách, hrdosťou, láskou a dovolím si tvrdiť, že sme prežili naozaj najkrajšie obdobie v našom živote, teda ešte stále prežívame. :) Ak sa bojíte, že deti si nezvyknú, tak zvyknú, niekomu to trvá dlhšie, inému kratšie, ale je to hlavne aj o nás rodičoch, dať deťom istoty, vysvetlenie, podporu, Alex odkedy prišiel z "prázdnin" sa každé ráno pýta, či už ide do škôlky, verím, že mu to ostane aj prvé dni. :P

Ale poďme pekne k sľúbenej výbave, keď sa nad tým zamyslím Alex má viacmenej vytriedené oblečko do škôlky a von, má jeden šuflík, kde má pokope škôlkarsku výbavu. :)

Treba to brať ako moju skúsenosť, s ktorou sa rada podelím, ale samozrejme, každému môže vyhovovať niečo iné. :) Ja do škôlky nakupujem lacno, jednoducho, prakticky. Treba sa pripraviť nato, že deti sa obliekajú samé, čim viac im to uľahčíme, tým lepšie, aspoň na štart určite áno.

Základná výbava:

- ruksačik - praktické no nie je to nutné, ale deti si radi nosia veci v ňom, Alex tam mal nabalené vždy náhradné veci (slipy, ponožky, pančušky, tielko, tričko, tepláky, pyžamko, v lete fľašku, tieto veci som vždy mala skôr nosenejšie, kľudne s malou dierkou, fliačikom, veď niekedy tam ležali pekne dlhú dobu, ale pre prípad potreby tam boli vždy :)), nosili sme to každý deň domov, lebo v škôlke nesmeli ostať ani papuče. :D samozrejme výbava podlieha sezóne, čiže keď je teplo nemá tam pančuchy tielko a pod. :)

- pyžamko -  2x, mení sa vždy po týždni, tým, že Alexovi sa stalo na začiatkoch, že sa párkrát pocikal v postieľke, balila som mu vždy jedno náhradné, ak by vás nepostrehol takýto problém stačí 1ks, vždy som oprala a na druhý týždeň aj tak mal to isté. Vybrala som mu obrázkové, aby sa tešil. :) Alex sa dosť potí jemu stačí aj krátke, v zime sa kúri, tak je zase teplo.

- tričká - jedno je náhradné v skrinke, inak rátajte cca 5ks na striedačku, ja periem často, takže tento počet je akurát, každý deň išiel v čistom.

- tepláky - nám stačia 3 ks - 1ks v skrinke a 2 na striedanie, tento rok som kúpila 2ks modré, nie je tak vidieť špina, čiže ak nezašpiní má ich aj viac dní, odporúčam voliť tmavšie farby, na šedej všetko vidno. :)

- mikina - kúpila som flisku bez kapucne, overilo sa mi, že je to najlepšia možnosť, teplučká na zips, stačí 1ks na celé obdobie, keď sa ochladí dá si s jarnou bundou a v zime pod zimnú. 

- topánky - kupujeme na suchý zips, aby sa dobre obúvali, aj keď u nás je toto dosť problém..v zime nosil čižmy, ktoré našuchol na nohu postojačky, ak bolo mokro mal gumáky, v lete sandále s ponožkami :P 

- bunda - 1ks jarná, 1ks zimná - mali sme set s nohavicami - najlepšia vec!

- ostatné: čiapka podľa sezóny, śál - odporúčam tunel, rukavice - palčáky, slipy, tielko, ponožky, pančuchy a papučky, u nás sú povolené iba klasické, takže sme kúpili za 20eur a zničili sa hneď, lebo deti ako klačia na koberci oderú špice takmer hneď, tento rok budeme testovať lacnejšie. 

Zima:

- my sme nosili pančušky, u nás v škôlke nemôžu byť deti len v nich, no zároveň, komplikovať dávať ich dole ( pouzivame klasicke vrubkovane bavlnene - aby sa lahko obliekali) , hore a pod., tak sme nosili kraťasky z leta - bavlnené tenké, mali sme 2ks na striedačku. Preto som hrubé tepláky ani nevyužila, keď bolo chladno mal pančuchy a vedela som, že sa mi nebude potiť..berte to tak, detí je tam veľa a nikto nemá čas striehnuť či tie tepláky čo má oblečené v triede má aj von, alebo má v skrinke hrubšie keby sa von pôjde, preto pančuchová metóda je najlepšia. :) Vidno, že v tomto von určite nepôjde. :) Keď bola tuhá zima, mal oteplovačky a k tomu bundu, toto bola u nás najlepšia voľba, bundu vynosil aj samostatne. Pri oteplovačkách som aspoň vždy vedela, že má zakryté kríže, čiže nosil aj počas suchej zimy, to nám úplne stačilo 1 ks, výhoda je, že sa tak neušpinia ako klasické tepláky. :)

Leto

- u nás dávame deťom flašky s vodou, inak nič špeciálne, v lete máme škôlku u nás zatvorenú a do náhradky chodil 2týž. , kde stačili 2ks kraťaskov, tričko s kr, šiltovka, sandálky - my sme dávali s ponožkou..verím, že sa mi podarí raz zohnať s uzavretou špicou niečo, ponožka je u detí praktická, trošku chráni nohu a nemá ich také špinavé. :P 

Dúfam, že som na nič nezabudla, v našej škôlke návliečky, plachty, uteráky majú, to si treba preveriť, nie všade dávajú, kefku ešte u nás krpci nemajú ani hrebeň. :) Nepotrebovali sme ani značiť oblečko, nikdy sa ani nestalo, že by sa pomiešalo. Inak ak mám byť úprimná Alexovi kupujem veci okolo 2,45eur/ks kupujem bavlnku, tričká mi dala aj kamoška po synovi, takže sme ich v pohode donosili, treba počítať s tým, že deti raz dva niečo roztrhnú, zafarbia a ak nie vyšúchajú kolená na koberci, čiže budú na tento rok kraťase na zimu. :D Nie som lakomá na nášho syna, ale nato, že nekupujem prvotriednu kvalitu, nič sa mi nerozpadlo ešte a ani nepoškodilo prvým praním, veci periem naozaj, že dookola a vydržali mi na celú škôlkarsku sezónu. :) 

Ak by ste mali akékoľvek otázky, prípadne niečo na doplnenie budem sa tešiť. Keďže letíme v noci na dovolenku, fotky nestíham, ale verím, že aspoň trošku som pomohla. :) Jediné čo vám môžem popriať je krásny štart novej životnej etapy, nech odvádzate detičky s hrdosťou a škôlka im prinesie len tie najkrajšie spomienky.