BMW X3

Ešte počas dlhých zimných večerov sa náš tato zapojil do súťaže u predajcu BMW Rija Bavaria, kde skúsil svoje šťastie, čo sa nakoniec vyplatilo. Ani som len netušila, že sa do niečo takého zapojil, až mi oznámil, že vyhral auto. Škoda, že to nebolo doslovné vyhral som auto, ale potešili sme sa samozrejme aj pár dňovej jazde na BMW X3, o čom vám v skratke aj napíšeme. 

Z pohľadu muža ma toto auto nikdy extra nepriťahovalo, prišlo mi také žensko-tatkovské. Ale táto nová rada a konkrétne tento model bol o niečom inom. Auto v bielej a v športovom m-pakete sa ukazovalo možno športovejšie viac ako bolo. :) Nie len exteriér, ale aj interiér si značne polepšil oproti predošlým generáciám vozov BMW. Veľa spraví, čo sa športovosti v interiéri týka, čierny strop, ďalej leštené čierne lišty, či parádny športový volant. Auto malo veľmi bohatú výbavu, z ktorej by som vyzdvihol dobre fungujúci adaptívny tempomat, kompletne preloženú slovenskú navigáciu, zadnú parkovaciu kameru, či možno malú, ale efektnú "zbytočnosť" - panoramatickú strechu. Za ten necelý týždeň, čo sme toto auto testovali, sme najazdili necelých 600 kilometrov a musím povedať, že sme si na seba zvykli. Klasický slogan značky - "radosť z jazdy" sa naplnil, i keď nikdy som nebol fanúšikom vyšších áut, tu mi to akosi neprekážalo.  

Teraz krátka recenzia z pohľadu ženy, matky, ktorá ešte donedávna delila autá na pekné a škaredé. :P BMW ešte s pár s značkami boli pre mňa vždy vzhľadovo tie naj, ale samozrejme už ako mama pozerám aj iné výhody jazdy autom. Pri výhre sme mali možnosť výberu áut z ich ponuky, ale ja som jednoznačne chcela skúsiť niečo väčšie ako máme teraz, čiže rodinné, kde sa budeme cítiť pohodlne a bezpečne. Neviem prečo, ale vždy veľké a vysoké autá na mňa tak pôsobia, takže voľba bola jasná. Tatino by možno pokukoval aj po niečom športovejšom, ale to už v našom prípade je skôr zbytočnosťou. :P Musím ale priznať, že veľmi veľa km sme nacestovali iba my dvaja, ako za mladých čias. :) Bol to zvláštny pocit, na jednej strane oslobodzujúci, ktorý vás vracia niekam do krásnej minulosti, ale zároveň cesta bola zrazu tichá, bez dookola vyhrávajúcej Bambuľky, prestáviek a pod. Niekedy mám pocit, že chvíle bez Alexa si už neviem ani užiť, ale nie o tom tu chcem písať. Samozrejme, Alex sa z nového auto veľmi tešil, zrazu mal iný výhľad na svet, kopec miesta na nohy a panoramatická strecha sa mu vôbec nepáčila, svietilo mu do očí alebo mal z nej strach, klasika náš rodinný bojko, inak všetko ostatné bolo tip top. Okrem krásneho interiéru a celkového vzhľadu vozidla som sa komfortne cítila aj ja, všade dostatok miesta, dobrý výhľad na cestu a čo sa mi najviac páčilo bol kufor s automatickým zatváraním, kde dokonale zapasoval náš Stokke Scoot spolu s kufrom a kľudne aj ďalšími kuframi. :) Ďalšie plus bolo nastupovanie a vystupovanie z auta, hlavne ak som vykladala a vkladala Alexa do auto sedačky bolo to pre mňa oveľa jednoduchšie ako do nízkeho auto. Jedinú nevýhodu som našla a to tú, že nám auto už neostane. :P Cítila som sa v ňom naozaj vynikajúco a možno raz nad niečím podobným aj budeme uvažovať. 

Aký typ auta preferujete vy? Pozeráte skôr po dizajne alebo je pre vás dôležitejšia praktická stránka automobilu? Ja som na tom asi pól na pól, musí sa mi niečo aj páčiť, ale zároveň musí spĺňáť aj moje predstavy. Nikdy som nepísala o aute, hlavne nie recenziu, tak veríme, že sa vám bude páčiť a niečo viac sa aj dozviete, ak by vás predsa niečo iné zaujímalo, píšte a radi vám odpovieme. 

Naše fotky vznikajú aj za pomoci skvelej fototechniky Nikon.