KID shop up 2.

Pôvodne som sa chcela s Vami podeliť o to čo pekné sme si odniesli zo Starej tržnice z Kidu. Nezabudla som na vás a článok napísala hneď po vaśich reakciách, že by vás to zaujímalo, len ako si nestíham spraviť fotky z našich Kid. nákupov, preto zverejním najkor článok, ktorý síce bude mať v názve 2, bude bez našich fotiek, ale bude pre vás dúfam inšpiráciou, čo všetko si môžete zakúpiť od SK a CZ výrobcov, alebo výrobcov s poctivou fare trade výrobou. 

Predajcov bolo naozaj veľmi veľa, tažko tvrdiť ktorí majú lepšiu ponuku či horšiu, každému piští srdce po niečom inom. Našli by ste aj známejšie značky po menej známe. Postupne Vám ich pár predstavím, snažila som sa to spísať čo najjednoduchšie, aby som vás nezahrnula zbytočnými informáciami. :) Tak verím, že sa niečo nové dozviete. 

MOY TOY

- veľmi milá rodinka, sympatickí ľudia s dlhou históriou o drevených hračkách, ktoré sú vyrábané na Slovensku. Boli ako prvé, ktoré neunikli oku nášmu Alexovi. Trávil tam naozaj veľa času, až mi to bolo nepríjemné, lebo oni sa mu naozaj venovali a my sme u nich nič nekúpili. :( Dôležité, ale je že kúpime! Ich cieľom nie je iba pobaviť deti, ale naučiť ich aj technické zručnosti, ovládať jemnú motoriku , zlepšovať sociálne interakcie a sebavedomie. Bola som prekvapená aký je Alex šikulko a postavil stôl aj stoličky, ktoré sme mu slúbili, že objednáme, on stále nezabudol a ja sa neviem dokopať k ich objednávke. Veľká výhoda je, že vám ochotne vyskladajú dielky aké potrebujete. Odporúčame smetiarske auto, ktoré je vyrobené do detailu, kde si ešte drobec potriedi aj všetok odpad. Ak neviete čo kúpiť, toto by nemalo chýbať nikde, kde sú detičky. :)

Viac z ich ponuky nájdete http://www.moytoy.net/produkt/mala-rodina/

My BUBO

- poznala som ich ponuku ešte keď nemali ani predaj spustený z fotiek jednej šikovnej fotografky a veľmi som bola zvedavá, aké sú v skutočnosti, ale sú také krásne, ako aj na fotkách, ba možno ešte krajšie. Priniesli so sebou milú novinku detské zásterky, dúfam, že sa raz dopracujem aj ku kúpe macka pre Alexa aspoň s nášivkov písmenka A aj keď zásterkou by Alex určite nepohrdol, ako nás rodinný šéfkuchár. :)

Viac z ich ponuky nájdete tu: http://www.mybubo.sk/

Petinka

- ďalšie stanovisko odkiaľ bol problém Alexa dostať preč. Určite poznáte learning tower,  my sme ju nikdy síce nemali, ale Alex nám vždy so všetkým pomáhal a asistoval pri varení na schodíkoch. Tieto LT vás, ale hlavne vaše deti zaujmú tým, čo všetko ponúkajú, aby zaujali dieťa, ich jemnú motoriku, ale aj logiku. :) Ak som správne pochopila dajú sa kupovať "hracie" panely podľa potreby a záujmu. Alexovi sa páčilo púšťať guličky, zapínať vypínať svetlo, ale aj otvárať a zatvárať dvierka, bolo to premyslené všetko do najmenších detailov.

Viac z ich ponuky nájdete tu: https://www.facebook.com/PETINKAfurniture/

Nije

- Alex je už veľkáč, ale toto je presne čo mi kedysi chýbalo ako nosiacej maminke. Nezabudnem na dovolenku v Tatrách, kedy som bola navlčená v tatovej mikine, ktorú som mala zapnutú opačne a obviazaná hrubým veľkým šálom, aby som chránila drobca pred zimou. Pri ich prvej fotke mi hneď napadne myšší kožíšek a mám chuť sa zabaliť aspoň do deky. Nosenie mi veľmi chýba, verím, že aspoň raz v živote si odnosím ešte jedného mini človiečika. <3

Viac z ich ponuky nájdete tu: http://nije.sk/

Moj Toj

- o nich ste od nás určite počuli, máme doma nejdnu krásnu hračku z dreva, ktoré predávajú. Ale spomínam ich preto, lebo prišli s novinkou, nálepkami na stenu, ktoré sú ich prvou vlastnou tvorbou. Teším sa im, zbavili ma starostí s vyrábaním si nálepiek, áno je to možno banalita, ale odkedy pracujem na podobné zábavky nemám akosi čas. Takže keď sa konečne rozhodnem ktorý druh chcem, tak si ich objednám a nalepím Alexovi na drevený box s hračkami. :) Určite je to krásny doplnok do detskej izbičky, ktorý odporúčam. :)

vidíte ich všetky krásky pekne pokope? :) obláčiky, kvapky, stany, autá, trojuholníky :)

vidíte ich všetky krásky pekne pokope? :) obláčiky, kvapky, stany, autá, trojuholníky :)

Viac z ich ponuky nájdete tu: http://mojtoj.sk/

Houpací prkno

- my sme ho síce neskúsili, ale veľa  som o ňom počula. Zabaví malých aj veľkých, údajne s ním je veľa srandy a dieťa sa naučí rovnováhe, jemnej motorike, sebapoznaniu, tvorivosti a obratnosti. Zaujímavé čo všetko prerazí na našom trhu, takýmto nápadom držím rozhodne palce. :)

Viac z ich ponuky nájdete tu: http://en.houpaciprkno.cz/

Mr.Wood

- kto uvidel ich ponuku určite sa aspoň na chvíľku pozastavil nad krásnymi autíčkami. Teraz ako prezerám ich web ani som nevedela, že sú to vlastne tí istí, ktorí majú v ponuke pegboardy, drevenné písmenká ale aj drevené plagáty. Myslím, že ani by nebol veľký problém si niečo pekné vybrať z ich ponuky. :)

Candylab-Toys-Police-Cruiser-Package-Elenfhant_1024x1024.jpg

Viac z ich ponuky nájdete tu: https://sk.mrwoodshop.com/

Chooze

- aj s touto firmou ste sa už u nás stretli, majú svoju predajničku v Ba alebo sa dá nakúpiť aj cez eshop, majú zozbieranú špeci ponuku rôznych dizajnových ale aj praktických vychytávok, krásne knižky, ale nájdete u nich aj obľúbene miffy lampicky, ktorú má aj Alex. :) 

Viac z ich ponuky nájdete tu: http://www.chooze.sk/

O oblečení vám moc písať asi ani nemusím, niečo sa dozviete aj z prvého článku, ale boli tam napr. náš obľúbený bess s ich retro kolekciou, ďalej Moe, Mile, Kaikai, Ice Ice baby, Cila, Heavenly, Koláčová, Dora dizajn, Petit Bateau a určite som aj na nejaké handričkové obchodíky zabudla :) Aspoň jeden dam do pozornosti, aby sa dostala do podvedomia aj udržateľná móda, ktorá je možno dôkazom toho, že keď sa chce je možné všetko. 

Heavenly

- koncept, ktorý sa vidí u nás málo, možno neučaruje hneď každému, ale skrýva v sebe niečo čarovné, iné, jemné, jednoducho pre mňa niečo  nebíčkovské. :) Celá značka je založená na jednoduchosti, tradícii a odráža kus slovenskej poctivej práce. Určite stojí aspoň za nahliadnutie, že tvoriť sa dá aj inak, s láskou nie len k móde, ale aj ľuďom a prírode. Z ich ponuky si môžete vybrať hlavne oblečenie, ale natrafíte aj na obľúbené vankúšikové uzlíky. :) 

suknička na traky, ktorá nenchala moje oko ani srdce chladným :)

suknička na traky, ktorá nenchala moje oko ani srdce chladným :)

Viac z ich ponuky nájdete tu:  http://www.heavenly.sk/index.php/sk/

Pekné vecičky určite nájdete ešte u Pán Medvídek - hračky, oblečenie, Milash - deky, Dizajn baby - rôzne doplnky a dizajnové veci, RePello - drevené odrážadlá, Night shift atlerier - oblečenie a šité doplnky, Villo design - nábytok a doplnky, sestrice - šatky na nosenie detí, Kresky - tetovačky, Haraburdart - hračky, Coloreo - kreslené mapy veľkomiest a mnoho iných krásnych vecí, ktoré keby mám všetky rozpísať čítate asi týždeň. :D

Dúfam, že sa vám článok páčil  a čo to vám trochu aj pomohol. :) Určite si nepamatám už všetko, ale kľudne sa pýtajte, ak by niečo nebolo jasné. Horné poschodie som videla len raz aj to v rýchlosti, ale verím, že aj napriek tomu ste sa veľa dozvedeli. V ďalšom článku z Kid. sa môžete tešiť na naše nakúpy, ktoré nám urobili radosť. :)

Počas Kidu sme nefotili, takže fotky sme použili od predajcov, snáď to nebude prekážkou a nebudú sa na nás hnevať, ale snáď sa potešia, keď si tu nájdu pár slov aj o sebe. :)

V prvom článku na vás budú čakať vecičky od Lemura, Haloo, Lali vecicky, Príjemné veci, Vonai, RAK, ENFANT, JUST LOVE, IziPIzi ktoré už u nás plnia svoju funkciu, len si trošku ešte na ne musíte počkať. :)