Viedeň

Ešte večer pred odchodom sme si neboli isté či ideme, ani kam ideme. Žiadne plány ani extra predstavy, veď uvidíme čo bude ráno a rozhodneme sa. Večer som písala s jednou maminkou, ktorá mi dala super tipy, ale odradila ma od cesty vlakom, priznám sa trochu som dostala “strach” či to dáme, lebo že lepšie je ísť autom keď to nepoznáme. Ale vďaka jej tipom, aké metro použiť sme to dali a myslím, že doteraz neviem ako.

Read More

ZOO kontakt

Miesto, ktoré by ste hľadali asi úplne inde, ako tam kde sa skutočne nachádza. Poznala som ho doposiaľ len z fotiek, ktoré vo mne vzbúdzali pocit nenarušenej prírody, ani neviem prečo, jednoducho niekedy si myslíte a potom zistíte, že realita je iná. :) Najskôr som mala pocit, že sme zablúdili a len ťažko som uverila tomu čo vidím. na kraji pola, v blízkosti Tatralandie sa nachádza malé kráľovstvo zvierat. Nemyslím to samozrejme v zlom, právenaopak, naprik tomu, že moje predstavy neboli naplnené ZOO vo mne vzbudlila nezabudnuteôné pocity a zážitky.

Read More

Mapujeme Bratislavu - ihrisko Nová doba

Tí, ktorí nás sledujete dlhśie viete, že sme "mapovali" aj Prahu, kde sme porovnávali svet venovaný deťom kúsok od našich hraníc. Hoci to nie je ďaleko, ale rozdiely určite sú. Aj keď na Slovensku začínajú konečne vznikať ihriská, ktoré sa ihriskami dajú nazvať. 😊 Ešte keď sme nežili v Ba vždy som z auta obdivovala ihrisko na Vajnorskej ceste, ktoré je oplotené, pod korunami obrovských stromov v rozsiahlom areáli. 

Read More

Furman

Je známy možno viac ako reštaurácia, alebo penzión, my sa však chceme zamerať na ich pridanú hodnotu, ktorú ponúkajú pre rodinky s deťmi a nielen nich, preto sme zaradili tento príspevok aj do novej kategórie tips for trips, hoci by kľudne našiel svoje miesto aj v našej gastro zóne. :) Furman sa môže pýšiť krásnym tichým prostredím neďaleko mesta Piešťany. 

Read More

Praha: Vodný svet

Kedysi sme chodili do Prahy kvôli gastronómii, pamiatkam a nezabudnuteľnému čaru stovežatého mesta, teraz vyhľadáme detské ihriská a parky pre potešenie nášho najmenšieho. Ani netreba veľa slov, stačí len sledovať, človek nevedel kam skôr pozrieť, čo skôr skúsiť a či vnímať Alexove dojmy alebo sa tešiť, že ste sa ocitli znovu v detskom raji. Oplotený areál je dokonca súčasťou školy, kde okrem vodného sveta nájdete krásne ihriská, skatepark, minigolf, športové ihriská, klzisko, horolezecká stenu a veľa šťastných detí. Vstup je zdarma, otvorené už od 8:00-22:00, kde si v reštaurácii môžete posedieť až do 23:00, v areály nie je povolené fajčiť, vstup so psíkom a žiadny alkohol. Nepoznám na Slovensku miesto akým je toto, tráviť tam môžete hodiny a hodiny, kľudne aj celý deň. Pred obedom tam ostalo pár detí a my sme jedno ihrisko mali len pre seba. 

Read More

Praha: Múzeum Lega

Momentálne u nás prebieha LEGO mánia, je to jedna z hračiek, ktorú kupujeme naozaj často, zároveň má pre mňa väčšiu hodnotu a význam oproti iným hračkám. Začalo to u nás LEGO DUPLO, ktoré ešte dve balenia čakajú v garáži na vhodnú príležitosť. Moje očakávania boli, že do 5r minimálne zábavka zaručená, pokiaľ Alex v nemocnici nespoznal LEGO classic, odvtedy nakupujeme malé kocky, ktoré sú už takmer všade. Je neskutočné koľko kombinácií je možné zložiť pomocou pár kociek.

Read More

Praha: Hamleys - legendárne hračkárstvo

Od mája 2016 môžete v Prahe navštíviť hračkárstvo Hamleys, ktoré je známe z Londýna s vyše 255 ročnou tradíciou. Bola by veľká škoda nenavštíviť miesto, kde ožívajú hračky a zabavia sa aj dospelí. Keď nám ostal voľný večer vybrali sme sa na toto kúzelné miesto, ktoré nájdete priamo na Václavskom námestí (Na Příkopě 14), kúsok od Zary. :P Pri vstupe neviete kam skôr pozrieť, lákajú vás tisícky hračiek, ktoré sú rozmiestnené na 2 podlažiach, tretie čaká na dokončenie. 

Read More

Praha: Riegrove sady - Ihrisko u Draka

Boli sme štvrtý deň v Prahe, ale skoro nič sme ešte nestihli. Tatove pracovné povinnosti, nevhodné počasie, alebo len leňošenie u kamarátov. Tomi trošku ochorel, tak sme sa vybrali aspoň s Alexom na neďaleké ihrisko a tatina sme nechali oddychovať. Krásny park vo Vinohradoch, Riegrove sady zdobí ešte krajšie detské ihrisko, ktoré je oplotené farebným plotom s farbičkami, pričom vstupnú bránu tvorí drak, ktorý je symbolom tohoto detského raja. Milujem pražské ihriská, ich úroveň je tažko porovnateľná s tými našimi. Nie som zrovna ihrisková mama, radšej mám prechádzky, ale čas od času s Alexom zájdeme, hlavne mimo mesta.

Read More

Praha: Kráľovstvo železníc

Najväčšie kráľovstvo železníc v Českej republike, sa nachádza na Stroupežnického 23, Praha 5. Čakajú na vás stovky metrov kolajníc, desiatky modelov vlakov, áut, ktoré sa pohybujú samostatne po trati. Unikátnosťou je striedanie dňa a noci nad celou miniatúrnou krajinou, čo vytvára skvelú atmosféru. Postupne vzniká model Českej republiky v podobe modelovej železnice s modelmi významných stavieb a miest. Zatiaľ sú v prevádzke modely Ústeckého, Plzeňského, Karlovarského, Stredočeského, Libereckého kraja a Prahy, niektoré traťe sú ešte vo výstavbe.

Read More