Praha: Vodný svet

Kedysi sme chodili do Prahy kvôli gastronómii, pamiatkam a nezabudnuteľnému čaru stovežatého mesta, teraz vyhľadáme detské ihriská a parky pre potešenie nášho najmenšieho. Ani netreba veľa slov, stačí len sledovať, človek nevedel kam skôr pozrieť, čo skôr skúsiť a či vnímať Alexove dojmy alebo sa tešiť, že ste sa ocitli znovu v detskom raji. Oplotený areál je dokonca súčasťou školy, kde okrem vodného sveta nájdete krásne ihriská, skatepark, minigolf, športové ihriská, klzisko, horolezecká stenu a veľa šťastných detí. Vstup je zdarma, otvorené už od 8:00-22:00, kde si v reštaurácii môžete posedieť až do 23:00, v areáli nie je povolené fajčiť, vstup so psíkom a žiadny alkohol. Nepoznám na Slovensku miesto akým je toto, tráviť tam môžete hodiny a hodiny, kľudne aj celý deň. Pred obedom tam ostalo pár detí a my sme jedno ihrisko mali len pre seba. 

Ihriská v Prahe sú krásne, udržiavané, netreba k tomu viac dodať, preto napíšem aspoň niečo k vodnému svetu v Gutovke (Praha10). Ako prvý vodný svet v Čechách ho tvoria kvalitné prvky, ktoré deti pútajú nie farebnosťou, ale svojou funkčnosťou a technickými prvkami, kde potrénujú nie len svoje fyzické zdatnosti, ale aj tie technické, ako sú fyzikálne zákony. Učitelia školy prakticky vyučujú deti priamo na ihrisku teórie fyziky, kde sa snažia fyzikálne zákony ukázať v realite. Vyskúšať môžete až 15 vodných prvkov pri ktorých je vždy umiestnená ceduľa so stručným návodom o použití. Celý systém funguje na cirkulácii vody, ktorá tečie kruhovým korytom, kde sú umiestnené samostatné prvky, uprostred je kopec, kde je tobogán a šmykľavka. Ak vás zaujíma oveľa viac, prezrite si ich stránku, kde je naozaj čo pozerať. 

Celý areál je určený prevažne pre väčsie deti, ale vyhrajú sa tam aj najmenší. Alexa zaujal báger, kde mohol vlastnou silou skúšať naberať a vykladať piesok. Od poslednej a vlastne jeho prvej návštevy skateparku (link), bol ohúrený skateparkom, jeho veľkosťou a musel si to celé pochodiť aj bez skatu. Na ihriskách bol rozstrižitý, nevedel, čo skôr robiť, kam sa skôr rozbehnúť, vodný svet sa mu páčil veľmi, ale zároveň bez pomoci bol pre tak malé dieťa náročný. Strávili sme tam zopár krásnych hodín, kde by som sa vybrala kľudne zase. Ideálne je mať v zásobe čisté oblečenie, lebo piesok budete mať asi všade a mokrý až za ušami. K dispozícii tam bola aj vonkajšia sprcha, ale v našom prípade to nebolo nutné. :) Areál toho ponúka viac ako dosť, pevne verím, že si tam nájdu potešenie či už malí alebo aj veľkí, odporúčame všetkými desiatimi a týmto ďakujeme kamarátke za tip. :*