Praha: Morský svet

Morský svet je unikátny projekt nachádzajúci sa na Pražskom výstavisku Holešovice, ako jediný svojho druhu v Českej republike. V blízkosti sa nachádza nami obľúbený park Stromovka, kam sme sa aj po návšteve akvarií vybrali. 

Vstupné nie je úplne nízke, ale vzhľadom na jedinečnosť a originalitu to stálo za pozretie. Cenník je uvedený na ich stránke, ako aj otváracie hodiny, ktoré sa počas víkendu menia. Načo by som však upozornila je, že je potrebné zaplatiť v hotovosti, my sme sa museli vrátiť a vybrať si české koruny. Bankomat sa nachádza pri hlavnej bráne výstaviska. Vstup je možný aj s kočíkom, ktorý sme odstavili v blízkosti vstupu. Na dolnom podlaží sú všetky veľké nádrže, na horné poschodie je možný prístup jedine po osvetlenom schodisku, kde je koralová jaskyňa. 

Interiér je ozdobený jednou z najväčších ručných nástenných malieb v Európe, maľby zobrazujú rôzne rozmanité výjavy z morského života. Spolu s nádržami máte možnosť vidieť podlahovú projekciu, kde je umiestnený aj senzor snímajúci pohyb návštevníkov, návštevník tak mení projekciu svojím pohybom.

Do pozornosti by som dala termíny týchto atrakcií, o ktorých sme dopredu nevedeli a určite by som si rada pozrela napríklad kŕmenie žralokov. 😊

  • Každý utorok od 15:00 - kŕmenie žralokov 
  • Každú stredu od 15:00 - kŕmenie strednej nádrže 
  • Každý štvrtok od 13:30 - kŕmenie živočíchov s rukou potápača
  • Každý posledný piatok v mesiaci - nočná prehliadka so sprievodcom

Pri našej návšteve bolo možné zakúpiť nádobku s krmivom pre ryby v otvorenej nádrži, ale radšej sme to neriskovali, keďže prístup bol pre menšie dieťa obtiažny. Pri vstupe sa dali bezplatne zapožičať schodíky, ktoré Alex opäť s radosťou nosil, väčšina akvárií je však napriek tomu dosť vysoká, čo mu bránilo vo výhľade na rybky.

Strávili sme tu približne hodinu a vybrali sa do spomínaného parku. Samotná výstava nie je veľká, mali sme ju rýchlo prejdenú, Alex pobehoval od jedného akvária k druhému a samozrejme najviac jeho pozornosť pútali veľké ryby. Výstava má určite svoje čaro a stojí zato si ju pozrieť, ale neradí sa medzi miesta, kde by som sa chcela na ďalšíkrát vrátiť napriek tomu, že to bolo krásne.