Praha: Pražská ZOO

Pražská ZOO sa radí medzi štvrtú najlepšiu na svete podľa hodnotení TripAdvisoru. Moderné záhrady ukazujú zvieratá v podmienkach, ktoré sú najviac blízke ich prirodzenému prostrediu, podieľajú sa aj na záchrane mnohých ohrozených živočíšnych druhov. 

Do ZOO sa dostanete metrom na stanicu Nádraží Holešovice (linka C) a následne autobusom, ktorý vás dovezie priamo pred vstupnú bránu, kde si zakúpite vstupenky. Otvorené je denne od 9:00-21:00, pre kažďého návštevníka bola pripravená malá fľaška s vodou. Výhodou je možnosť zapožičania golfáčov pre menšie deti do 15kg alebo dreveného vozíka, s ktorým môžete voziť staršie deti prípadne slúžia ako odkladací priestor na veci, ktoré máte so sebou. Vstup do niektorých vnútorných priestorov bol však s vozíkom zakázaný. So sebou si môžete zobrať aj psíka, pri niektorých pavilónoch sú vyhradené miesta na ich uviazanie, taktiež nájdete aj vyhradené miesta s miskami a zdrojom vody určený pre vašich miláčikov. Veľmi ma potešilo, že ZOO ponúka veľké množstvo gastro zariadení, oddychových zón, automatov na nápoje, wc na každom rohu spolu s prebaľovacím kútikom. Určite si prídu na chuť dospelí ako aj deti. 

My sme sa vybrali z hotela v ranných hodinách, keďže boli horúčavy, aby sme tam boli krátko po otvorení. Pri vstupe vám ukazuje aktuálny počet návštevníkov (805 bolo pri našej návšteve okolo 9:30). ZOO má viacero vstupných brán, počas týždňa je sprístupnená iba hlavná. Napriek vysokým teplotám sme stihli prejsť väčšiu časť ZOO, určite sa vyplatí si urobiť celodenný výlet, my sme boli pár hodín rýchlym tempom, keďže Alexa až tak zvieratká nezaujali, napriek tomu, že ich má veľmi rád. Poväčšine boli všetky schované alebo nehybne ležiace, z čoho on ešte nemal veľký zážitok, častokrát ich ani nevidel ako sa maskovali. Najviac ho upútali mini autá, ktoré sa pohybovali po zoo. Zo zvierat sa mu páčili slony, žirafy a tučniaky. V Zoo je vytvorená aj detská zóna, ktorá je skôr pre väčšie deti, ale detský bazénik sme museli aj my vyskúšať aspoň na ochladenie nôh. V blízkosti bola aj mini ZOO, kde však zvieratká kvôli teplu boli schované, inak by mohol behať pomedzi ne a pohladiť ich. V ponuke sú aj rôzne atrakcie ako kŕmenie žiráf, cvičenie s tuleňmi, jazda na poníkoch a podobne. Všetko je časovo presne ohraničené, my sme stihli pozrieť tulene, ktorých predstavenie bolo o 13:30. ZOO ponúka naozaj veľmi veľa atrakcií a možností rôzneho druhu ako stráviť čas. Nádherná bola rezervácia Boroboro, ktorá je určená pre deti s tématikou Amazonskej dediny, my sme ju pozreli len pohľadom keďže nás čas už nepustil a bolo silné slnko priamo nad "dedinkou". Najväčšou zábavou a atrakciou pre Alexa bol vláčik, ktorý mal dve trasy k lanovke za 30kč alebo malý okruh za 60kč cca 20min jazdy, čo padlo vhod aj pre nás ako rodičov. Lanovka je taktiež súčasťou areálu, kde máte možnosť pozorovať ZOO z hora. Po celom areáli sú rozmiestnené sochy zvierat, kde sa môžete vyfotiť, my sme to nejako nestíhali a urobili sme rýchly záber pri slonovi, ktorý bol ako tak na chládku. 😊

Snažila som sa v skratke opísať náš pobyt v ZOO, ak by vás niečo viac zaujímalo, neváhajte sa opýtať, ak budem vedieť rada pomôžem. Samozrejme mnohé informácie, ako aj cenníky a podobne nájdete na stránke http://www.zoopraha.cz. Zoo je naozaj nádherná a oplatí sa ju vidieť, treba si však vyhradiť nato viac času a poriadne si to tam užiť. Ak sa ešte niekedy dostaneme do Prahy určite sa tam vrátime, dúfajme, že v chladnejšom počasí a trošku sa nám aj zvieratká ukážu a drobec si to užije. 😊 Verím, že to nebola naša prvá a ani posledná návšteva a všetkým ju rozhodne odporúčame, hlavne pre väčšie deti je to obrovský zážitok v nádhernom prostredí.