Praha: Stromovka

Nádherný park, ktorý sme si zamilovali hneď pri prvej návšteve ešte minulý rok. Poznala som ho iba z fotografii jednej maminky, už vtedy som vedela že pri návšteve Prahy ho musíme ísť pozrieť. Je chránený ako prírodná pamiatka a udržovaný v štýle anglického parku. Nachádza sa v Holešoviciach, kde aj susedí s výstaviskom.

Minulý rok na spiatočnej ceste z Prahy sme sa zastavili na Stromovke, vďaka sychravému počasiu sme tam strávili iba pár hodín. Prekvapilo ma dispozičné riešenie parku a jeho obrovská rozloha, k nášmu hlavnému cieľu, jazierka, sme museli zísť obrovský kopec, následne ho celý s kočíkom vyšlapať naspäť, vzhľadom na počasie to bolo v celku náročne. Tento rok sme preto zvolili prístup z dolnej časti od pražského výstaviska. S nadšením sme sa vrátili na toto úžasné miesto a čakalo na nás nemilé prekvapenie, park je v rekonštrukcii, teda jeho dolná časť, kde boli jazierka s kačkami obklopujúce nádherným prostredím. Teraz na nás čakali kopy blata, prázdne jazierka a na Alexove potešenie hlučné bágre. Moje sklamanie bolo viditeľné, pre mňa to bolo miesto kam som sa najviac tešila z celej Prahy, moje predstavy o tom, ako strávime celý deň pri vode pod stromami, Alex nakŕmi kačice, zahráme si futbal a užijeme pekný deň v príjemnom prostredí, nabalený na piknik sa v tej sekunde rozplynuli. Áno, mohli sme aj napriek tomu zotrvať v parku, keďže je v skutočnosti obrovský a ponúka aj iné možnosti, ale pre mňa ideálnym miestom bolo zrovna v blízkosti "vody", kde by som si tentokrát až tak neoddýchla a neužila atmosféru parku. Pozitívum je, že pri ďalšej návšteve na nás budú čakať mnohé prekvapenia, lebo rekonštrukcia vyzerala byť ozaj rozsiahla, som už teraz zvedavá aký bude finálny výsledok.

Po ceste k jazierkam sme náhodne narazili na nádherné ihrisko v blízkosti podniku Vozovna, ktoré nám bolo odporučené ďalšou skvelou maminkou, ani sme nevedeli ako, prišlo nám ihrisko do cesty. Poviem vám, že mala pravdu, také ihrisko len tak nevidieť u nás v parku. Vhodné bolo pre malé, či staršie deti, zahrala som sa tam veru aj ja :P, Alexa ako inak zaujal dlhý vláčik, kde bol ďalekohľad, tunel, mohol šoférovať, zvonkohry, z vonkajšej strany vláčika boli ďalšie možnosti ako sa zahrať. Ihrisko bolo poloprázdne, ale my sme väčšinu času strávili vo vlaku, boli tam hojdačky pre najmenších, preliezačky, možnosť spustenia sa na lane, tabuľa na maľovanie a iné. Určite by si každé dieťa prišlo na svoje. V tomto parku je ihrísk oveľa viac, tento krát sme však zvolili iný smer a nedostali sme sa k tým čo minulý rok, sú naozaj udržiavané a čisté. Navštíviť môžete samozrejme aj viaceré podniky, kde sa občerstviť. V blízkosti jazier je podnik, ktorý ponúka skákacieho slona, a možnosť zapožičania rôznych detských motocyklov, mám pocit, že minulý rok mali aj pre dospelých, no nie som si istá, keďže tentokrát tam bolo zopár ľudí a moc tam nežilo, čo sa z predošlej návštevy nedalo povedať, vtedy bola zábava v plnom prúde, hlasná hudba, kopec detí a veselá atmosféra. 

Rozhodne odporúčame návštevu Stromovky, kľudne ju spojiť s návštevou Morského sveta, ako sme to urobili my, pripadne ak máte menej času, môžete sa zastaviť cestou zo ZOO. Prikladáme zopár fotografií z minulého roka, pre predstavu aké nádherné to tam v skutočnosti je, pre porovnanie s aktuálnou jamou a kopou bahna. 😊

Aktuálne fotky:

Fotky z minulého roka: