Mapujeme Bratislavu - ihrisko Nová doba

 

Tí, ktorí nás sledujete dlhśie viete, že sme "mapovali" aj Prahu, kde sme porovnávali svet venovaný deťom kúsok od našich hraníc. Hoci to nie je ďaleko, ale rozdiely určite sú. Aj keď na Slovensku začínajú konečne vznikať ihriská, ktoré sa ihriskami dajú nazvať. 😊 Ešte keď sme nežili v Ba vždy som z auta obdivovala ihrisko na Vajnorskej ceste, ktoré je oplotené, pod korunami obrovských stromov v rozsiahlom areáli. 

Konečne sme našli voľnú chvíľu nazrieť za jeho brány. Pri ihrisku je priamo električková trať, čiže dostupnosť je veľmi jednoduchá aj z iných častí Bratislavy. Po vstupe nás ihrisko očarilo eśte viac ako predtým, Alex nadšený nevedel kam sa skôr rozbehnúť. Areál je rozdelný na viac častí, kde si nájdu zábavu všetky vekové kategórie, dokonca i rodičia. My s tatom sme si aj trochu zacvičili. :P Nájdete tam "posilňovňu", pinpongový stôl, rôzne preliezky, šmýkľavky, hojdačky, veľké auto a loď na pružine, futbalové a basketbalové ihrisko, pieskovisko a hlavne veľa veľa lavičiek pre nás rodičov. 😄 Kým bol Alex malý moc sme neposedeli, ani teraz nie je tomu moc tak, hlavne ak je areál tak veĺký, ale pocit, že si môžete sadnúť a nasávať slnečnú energiu vás určite poteší. Pod samotnými preliezkami sú malé kamienky z čoho mal Alex radosť, kedy ako prvé pripravoval kávu. Inak sa mu veľmi páčil ďalekohľad v ihrisku pre najmenších. Bolo tam aj zopár erárneho vybavenia ako kýbliky, lopatky, poháriky, teda aspoň si myslím že neboli nikoho. :P Pomedzi jednotlivé časti ihrísk viedli malé chodníčky, ktoré kľudne môžu slúžiť na jazdu bikom, kolobežkou a pod.

Čo vás možno eśte poteší je, že ihrisko funguje aj vo večerných hodinách, je plne osvetlené a využívať ho môžu kľudne aj bezdetní, kedže je tam veľmi dobre vybudované športové ihrisko, nachádza sa tam aj externé wc. Vstup so psíkom nie je povolený a na návśtevu môžete priśť: 

január až apríl : od 8:00 - 19:00

máj až október: od 8:00 - 21:00

noveber až december: od 8:00 - 19:00

Nebudem vás tu zahlcovať zbytočnými riadkami, myslím, že najlepšie bude ak ihrisko navśtívite a presvečíte sa o jeho výhodách. 😊 Nájdete ho v ćasti Bratislava v blízkosti obchodného centra Polus - časť Nové mesto - Vajnorská cesta -https://www.google.sk/maps/search/ihrisko+nova+doba/@48.1647878,17.1329479,17z/data=!3m1!4b1

Plusy

  • dobrá dostupnosť
  • veľka rozloha
  • zelený areál
  • ihriská pre všetky vekové kategórie
  • ohradené ihrisko
  • wc(toi-toi)
  • otvorené aj večer
  • dostatok lavičiek 😊