Praha: Riegrove sady - Ihrisko u Draka

Boli sme štvrtý deň v Prahe, ale skoro nič sme ešte nestihli. Tatove pracovné povinnosti, nevhodné počasie, alebo len leňošenie u kamarátov. Tomi trošku ochorel, tak sme sa vybrali aspoň s Alexom na neďaleké ihrisko a tatina sme nechali oddychovať. Krásny park vo Vinohradoch, Riegrove sady zdobí ešte krajšie detské ihrisko, ktoré je oplotené farebným plotom s farbičkami, pričom vstupnú bránu tvorí drak, ktorý je symbolom tohoto detského raja. Milujem pražské ihriská, ich úroveň je tažko porovnateľná s tými našimi. Nie som zrovna ihrisková mama, radšej mám prechádzky, ale čas od času s Alexom zájdeme, hlavne mimo mesta. Čím sú tak odlišné? Plusov majú hneď viac, tým že som tu navštívila už viaceré, tak som mala vždy mala šťastie na oplotené, udržiavané, so strážnou službou, wc, keby je k nim ešte aj kaviareň so zdravými maškrtami, tak je to pre mňa LUXUS. Kedysi som sa pohrávala s myšlienkou niečo podobné urobiť, ale pri myšlienke s názvom detský svet to aj ostalo. :D Možno, keby nebolo tak náročné podnikať, pracovať s ľudmi a mať postačujúci kapitál dnes by ste aj u nás našli niečo podobné, kde by som vás rada uvítala. :) Ale nie o tom je tento príspevok. 

V parku nájdete oveľa viac ako len ihrisko, miesto pre oddych, piknik, rajskú záhradu s vodopádom, puby, ale aj mini ihrisko na precvičenie kostí pre dospelých. :) Pred dvomi rokmi, sme sem prišli len za oddychom, kde sme sa si na deke užívali trochu pohody od veľkomesta, ale tentokrát nás sem privolalo práve ihrisko, kedy som vedela, že to je práve to naj pre Alexa, ale netešil sa iba on. Pohľad na upravený areál, s funkčnými preliezkami, šmykľavkami, tabuľami na maľovanie, pieskovisko, hojdačky, vodná zábavka, dostatočné množstvo lavičiek je ideálnym miestom pre deti a ich rodičov. Vedľa bol hneď pub, pre smädých tatinkov, alebo aj exteriérové športové ihrisko pre aktívnych rodičov. Ihrisko ponúkalo veľký oplotený areál obklopujúci krásne stromy, ktorého podlaha bola z makkej peny, aby sa prípadné pády nestali bolestívymi spomienkami. Vstup so psíkom nebol povolený, taktiež žiadny alkohol na ihrisku, načo dozerala službu konajúca pani, ktorá dohliadla aj na čistotu areálu, ale aj usmerňovala nevhodné správanie starších detí, ktoré si urobili z ihriska vodný park bez ohľadu na malých návštevníkov. Alex bol ako v raji, pobehoval z jednej strany na druhú, ale najviac bodovala práve tyč, po ktorej sa mohol spúšťať nadol ako hasič, s ňou sa len veľmi ťažko lúčil. 

Miest ako je tento práve tento park je v Prahe naozaj veľa, niektoré poznám, niektoré dúfam, že ešte spoznám, lebo nikdy nie je dostatok času nato, aby sme stihli všetko čo by sme chceli. Fotografie sú len z mobilu, aby ste mali aspoň ako takú predstavu, ako ihrisko vyzerá, ale ak sa nám podarí, pripravíme si príspevok ešte z parku a hlavne z rajskej záhrady. :) Tieto sady sú ideálne na strávenie aj polovice dňa, aby sa deti zahrali a vy načerpali energiu. Keďže sme boli s kamarátkou a jej detičkami, skončili sme v neďalekej klasickej českej hospode U Bohouša, kde sme deťom objednali polievku a zahrali s hračkami, ktoré tento podnik ponúkal.

počas letných horúcich dní sa môžu deti pohrať aj s vodou, ako môžete na obrázku vidieť hadicu a k tomu uspôsobený povrch a spádovanie vody do kanála :) 

keďže psy majú zákaz chodiť na ihrisko a v Prahe na ne dosť myslia, tak je takáto elegantná možnosť - "uvaziště pro psy"