Praha: Hamleys - legendárne hračkárstvo

Od mája 2016 môžete v Prahe navštíviť hračkárstvo Hamleys, ktoré je známe z Londýna s vyše 255 ročnou tradíciou. Bola by veľká škoda nenavštíviť miesto, kde ožívajú hračky a zabavia sa aj dospelí. Keď nám ostal voľný večer vybrali sme sa na toto kúzelné miesto, ktoré nájdete priamo na Václavskom námestí (Na Příkopě 14), kúsok od Zary. :P Pri vstupe neviete kam skôr pozrieť, lákajú vás tisícky hračiek, ktoré sú rozmiestnené na 2 podlažiach, tretie čaká na dokončenie. 

Čo vám k tomu viac povedať, detský raj, kde sme sa zabavili možno viac my, ako Alex. :D  Pri príchode ho toho moc nezaujímalo, hľadal iba lego, lego a lego, keď ho konečne na druhom poschodí objavil, nevedel, čo skôr. Zabudol sa aj pohrať od toľkej radosti, ja sama som nevedela, kam pozrieť skôr, toľko možností, toľko druhov hračiek, len ťažko bolo odolať nevyskúšať všetky. Zrazu ste sa ocitli v úplne inom svete, ľudia sa zabávali, radovali bez rozdielu na vek sa hrali s interaktívnymi hračkami, ktoré vás sprevádzajú na každom kroku. Niektoré atrakcie boli spoplatnené, ako napr. úžasný jarmočný kolotoč, ale väčšina bola zdarma, my sme skúšali bagrovať loptičky, zahrali sme sa s kinetickým pieskom, vyskúšali sme detské ihrisko a najdlhšie sme strávili čas pri vodných atrakciách. Je toho tak nespočetne veľa, že to musíte vidieť na vlastné oči, predávajúci boli na každom kroku, hoci bolo takmer pred záverečnou, mali svoje stanoviská, kde vám predstavovali rôzne vychytávky zo sveta hračiek. 

Ako je u nás zvykom, opäť sme mali málo času si dostatočné užiť všetky atrakcie, možnosti, ktoré tento hravý koncept ponúkal. Ja by som sa rada povozila na kolotoči, ale náš drobec ešte nedozrel do veku, kedy by ho to lákalo. Myslela som si, že odídeme na prázdno, lebo pri tak veľkom množstve hračiek človek nevie ani vybrať. My sme kúpili malé balenie lega, ktoré nás každý deň sprevádzalo Prahou. Nie len hračky pútajú vaše oči, ale aj rôzne druhy sladkostí, lízaniek a dizajnová kaviareň. Všetko krásne uložené, štýlovo zariadené, len ťažko by ste hľadali chybičku krásy. My sme ani nestíhali fotiť, ako nám oči utekali na všetky smery, hlavne sme museli byť v pätách nášmu drobcovi. Samozrejme našiel aj miesto, ktorého sa bál a tým bol hovoriaci rozprávkový strom, pobaviť ste sa mohli aj na zrkadlách, ktoré z vás urobili nepoznaný objekt, alebo sa z horného podlažia spustiť obrovským tunelom. Nájsť tu môžete hračky, ktoré nikde inde nekúpite, ale veľmi sa mi páčilo, že dali šancu aj miestnym výrobcom hračiek. 

Ak budete v Prahe s deťmi, alebo aj bez nich, som si istá, že toto miesto stojí za pozretie a vyskúšanie lákadiel, ktoré len ťažko neskúsiť. Ak máte deti, určite tam strávite viac hodín, my sme boli možno hodinku, ale stihli sme to aspoň poriadne pokukať, možno o rok doplníme aj ďalšie fotky, otvorený sú do 20:00, ale ak by vás zaujímalo viac informácií, neváhajte nás kontaktovať, alebo si ich dohľadať priamo na ich webe.