ZOO kontakt

Miesto, ktoré by ste hľadali asi úplne inde, ako tam kde sa skutočne nachádza. Poznala som ho doposiaľ len z fotiek, ktoré vo mne vzbúdzali pocit nenarušenej prírody, ani neviem prečo, jednoducho niekedy si myslíte a potom zistíte, že realita je iná. :) Najskôr som mala pocit, že sme zablúdili a len ťažko som uverila tomu čo vidím. na kraji pola, v blízkosti Tatralandie sa nachádza malé kráľovstvo zvierat. Nemyslím to samozrejme v zlom, právenaopak, naprik tomu, že moje predstavy neboli naplnené ZOO vo mne vzbudlila nezabudnuteôné pocity a zážitky.

Začnem hneď vstupom, aby som nezabudla :) Nie je možné platiť kartou, takže oplatí sa vybaviť sa hotovosťou prípadne bankomat je v blízkosti aqua centra. Deti od 1r platia 5eur, tak ako dospelí, za malý poplatok sa dá kúpiť aj krmivo pre byllinožravcov. Pripravte sa nato, že je tam veterno, v našom prípade bolo extrémne veterno, našťastie sme z Tatier boli ako tak dobre vybavení, ale ak máte menšie deti určite túto radu oceníte. 

Areál Zoo je je obrovský, ale nie je ani malý v podstate sme videli toho oveľa viac, akoby som vôbec očakávala. Určite tam pobudnete zopár hodín, ak máte viac času je tam niečo ako menšia lúka priamo v areáli, kde môžete piknikovať, prípadne si zahrať hry a pod. Taktiež sú tam drevené stoly a lavice na občerstvenie. Nenachádza sa tu žiadny bufet alebo bistro, v automate si môžete zakúpiť nápoje, aspon čo som mala možnosť si vśimnúť pri odchode. Takže úplne v pohode, ak máte čas a chuť pobudnete aj celý deń prípadne spojíte s kúpanín hneď vedľa. 😊

Počas návštevy sa vám bude venovať naozaj neskutočne príjemný personál, ktorý vám ukazuje jednotlivé voliéry, niečo zaujímavé sa dozviete a kľudne ich môžete zahltiť otázkami, lebo vám s úsmevom na tvári radi odpovedia. Pokladala by som to za obrovské plus. 😊 Samozrejme nie všade je vstup možný priamo ku zvieratkám, ale napr. pre odvážlivcov nad 18 rokov si môžete pohladkať aj šelmy. Keď ukončíte prehliadku, prejdete cez spomínanú lúku, kde na vás čakajú ovečky, kozičky, koníky, prasiatka. Počas víkendov je možné si zaplatiť jazdu na poníkoch.  

Najlepšie urobíte, ak sa presvečíte sami o tom, aký je to obrovský zážitok nie len pre deti, ale aj dospelých. Môžete vidieť od domácich zviertiek až po tie cudzokrajné, je ich tam naozaj viac ako dosť a čo viac môžete si ich pohladkať alebo naŕmiť, niektoré si to priam vyžadujú. :) Pre mňa bol veľký zážitok vidieť klokany, teda hlavne maminky lebo si nosili svoje maličké, ktoré občas vykukli aj von, Alexovi sa páčilo medzi zajačikmi, veveričkami, papgájom dal čauko radšej len spoza klietky. Keď uvidel kuvika, ten bol pre neho hneď Alexko, lebo všetky malé zvieratká sú Alexkovia a tie vačšie maminka a tatinko. :D Nemali sme teda záźitok len zo samotnej Zoo, ale Alexove dojmy, úsmevy, iskričky v očiach sú pre nás ďaľším nezabudnuteľným zážitkom. 

Návštevu určite odporúčame, myslím že viac slov netreba, treba to zažiť a som si istá, že neolutujete. Ak by vás zaujímalo niečo viac kľudne sa pýtajte, prípadne skúste kuk ich webovú stránku http://www.zookontakt.sk/ V našom prípade to bolo prvá návšteva a verím, že nie posledná. Kľudne ktorí ste už boli podelte sa s nami o vaše skúsenosti, budeme sa tešiť.

Kde ich presne nájdete: